Main menu

 

10 výhod tehotenstva

5th apr 2017

Milé mamičky, už sme sa na našom blogu mohli dočítať, že tehotenstvo je pre ženu veľmi náročné obdobie, že na veľa vecí určite pozitívne spomínať nebudeme, ale každá z nás ho prežíva trochu inak. Prináša aj množstvo príjemných chvíľ, veľké očakávania a občas určite tiež komplikácie. Poďme sa ale dnes pozrieť na tú lepšiu stránku. Okrem veľkého očakávania bábätka si totiž môžeme užívať mnohých výhod. Samozrejme len ak si ich dostatočne uvedomíme a budeme si za nimi stáť, preto čítajte!

1. Konečne sa môžeme oprávnene vyhovárať na to, že sme unavené

Teraz máme konečne dôvod odpočívať kedykoľvek. Nemusíme mať žiadne výčitky. Pokojne si môžeme pospať po obede a nikto sa nebude čudovať ani pohoršovať, dokonca nám odpočinok budú všetci stále dookola ponúkať, no nie je to skvelé!

2. Naše vlasy porastú rýchlejšie a budú menej vypadávať

Tento stav je síce dočasný a po pôrode môže byť všetko inak, počas tehotenstva má však väčšina žien vplyvom hormónov vlasy lesklejšie a pevnejšie a majú väčší objem.

3. Náš partner nás bude viac chrániť a rozmaznávať

Nechajme sa od partnera pekne hýčkať. Napríklad tým, že nám donesie raňajky do postele. Tiež nám môže dopriať šetrnú relaxačnú masáž. Občas nás bude obletovať, neustále chrániť a bude sa snažiť pre nás urobiť aj nemožné. V pokročilom tehotenstve nám potom môže poskytnúť, a on to rád urobí, napríklad aj pedikúru. Proste raj vo vzťahu.

4. Deväť mesiacov bez menštruácie!

Nebudeme musieť riešiť každý mesiac menštruačné ťažkosti, ..alebo že zabudneme na antikoncepciu.

5. Budeme si pripadať krásne

Väčšina žien sa počas tehotenstva vplyvom hormónov cíti veľmi spokojne a vyrovnane, proste sama sebou. Pripadáme si tiež dôležité pre rodinu i pre okolitý svet. Váha nás trápiť rozhodne nebude. Budeme naplnené pokojom a láskou k sebe. A mnohým ľuďom budeme pripadať krajšie ako inokedy. Budú nám to stále opakovať.

6. Ľudia sa k nám budú správať galantnejšie

Podržia nám dvere, v električke nás pustia sadnúť, možno nás dokonca nechajú predbehnúť rad v supermarkete, v niektorých hypermarketoch sú pre tehotné tiež pokladne, v iných zľavy na určitý tovar.

7. Žiadne výčitky z väčšej veľkosti oblečenia

Môžeme sa prestať konečne trápiť, že sa nevojdeme do nášho obľúbeného oblečenia. Ak sa neprejedáme a pravidelne priberáme, vôbec sa váhou nemusíme trápiť ani zaoberať a môžeme si nosiť, čo je nám príjemné. Mnoho krásnych odevov je dnes priamo pre tehotné, ale dajú sa nosiť aj po pôrode.

8. Budeme jesť, čo chceme, čo nám chutí, ale aj zdravo

Tehotenstvo nás donúti viac premýšľať o sebe a svojom tele. Keď žena zistí, že čaká bábätko, už nejde len o ňu. Každá z nás sa občas odbila niečím nezdravým, ale v tehotenstve je to inak – chceme predsa pre bábätko len to najlepšie. Budeme jesť zdravšie, to rozhodne, ale ak si budeme chcieť niekedy trochu zamaškrtiť, nikto nás za to nebude kárať, ani naše svedomie. Práve naopak, ak budeme šťastnejší a viac v pohode, bude spokojné tiež bábätko.

9. Domáce práce neutečú

Máme doma kôš bielizne na žehlenie a špinavé okná a nestíhame? Bez výčitiek to môžeme odložiť na inokedy, až sa nebudeme cítiť tak unavené. Alebo môžeme poprosiť niekoho z rodiny, aby nám s tým pomohol, radi nám pomôžu, máme na to svoje tehotenské právo.

10. Nezabúdajme, že najväčšie pozitívum je tehotenstvo samo

Aj keď sa práve necítime príliš dobre, podstatné je, že v našom tele rastie nový život! A za to tehotenstvo stojí, nemám pravdu?

Prečítajte si aj ďalšie články o tehotenstve:

Pozrite sa tiež na veľký výber dojčenského obečenia a dojčenských potreb.

Mohlo by Vás tiež zaujímať

Pridaj komentár

CzechSlovakia