Main menu

 

Aká ste mamička podľa hviezd?

8th apr 2016

Hviezdy prezradia mnoho, každá z nás sa tak trochu nájde v každej charakteristike hviezdnych znamení, môžeme týmto spôsobom lepšie pochopiť aj správanie našich detí či partnerov a ak sa chceme stať v najbližšej dobe mamičkou, znamenie zverokruhu môže bližšie priblížiť, ako sa nám ako mamičkám bude dariť. A ak už mamičky sme, môžeme podľa hviezd zistiť, čoho všetkého sme schopné. Budú k nám hviezdy ako k mamičkám mierne alebo dostaneme za uši? Poďme to zistiť v svojom znamení…

horoscope-639122_640

Mamička Vodnár (21. 1. – 20. 2.)

Priemernú ženu Vodnára môže materstvo zo začiatku vyviesť z miery. Musí sa zmieriť s tým, že bude po určitý čas venovať všetku pozornosť a energiu výhradne jednej ľudskej bytosti, zatiaľ čo bola zvyknutá utekať z miesta na miesto. To si vyžiada cvik. Jej prirodzená rezervovanosť jej môže brániť vyjadriť navonok náklonnosť. Typická matka Vodnár je svojim potomkom oddaná, ale často je k nim zároveň akosi ľahostajná. Zrejme sa však bude ochotne angažovať v akejkoľvek spoločenskej činnosti. Navštevovať s deťmi rôzne krúžky a dopriavať im mnoho aktivít. Bude sa spokojne baviť so svojimi malými priateľmi celé hodiny bez toho, aby ich poučovala a všetky popoludnia bude venovať ich školským úlohám.

Deti sa od nej naučia priateľstva a humánnosti. Tieto matky nikdy svoje deti tvrdohlavo nechránia. Zaujmú veľmi tolerantné stanovisko i k ohromujúcim priznaniam. Zriedka potrestajú dieťa za to, že prizná pravdu nech urobí čokoľvek. Vďaka svojej nepredpojatosti si u detí získa úplnú dôveru. Dokáže výborne chlácholiť mladé duše, ktoré vystraší strašidlo pod posteľou alebo sa jej dotkne, že sa s nimi nikto nehrá. V niekoľkých minútach dokáže premeniť ich slzy v smiech. Deti si s ňou užijú mnoho zábavy, i keď je občas trochu roztržitá. S domácimi prácami si veľmi neláme hlavu, ale pomôže im so školskými úlohami a bude sa o ne dokonale starať, keď budú choré. Nebude ich príliš zahŕňať náklonnosťou a zriedka ich bude hrešiť.

Mamička Ryba (21. 2. – 20. 3.)

Matka Ryba spriada nad kolískou každého dieťaťa tisíce útržkov snov ako pavučinu. Obetuje čokoľvek, aby jej deti mali všetko, čo jej bolo v detstve odoprené. Takisto môže byť príliš zhovievavá. Uplatňovať kázeň je pre ňu ťažké, ale musí si uvedomiť, že nedostatok prísnosti je nezriedka rovnako škodlivý ako vážne zanedbávanie. Svojím spôsobom ide v jej starostlivosti o zanedbávanie upevňovania charakteru detí, ktoré potrebujú pevnú ruku, aby sa naučili plávať bez pomoci. Napriek tomu sa mnohým matkám darí dosiahnuť šťastný kompromis medzi kázňou a láskavosťou a jej potomkovia im robia radosť.

Táto žena venuje deťom takmer celé srdce. Bude ich milovať všetky, ale tie, ktoré sú škaredšie, slabšie, menšie alebo chorľavejšie budú mať možno u nej menšie výhody. Len taká filmová hviezda, ako je mamička v znamení Rýb, by sa vzdala malých anjelikov s jamkami na lícach a adoptovala by slabučké, postihnuté dieťa s ustrašenými očami. Ryby majú najväčšie pochopenie na svete pre hanblivosť malých chlapcov a problémy dospievajúcich dievčat.

horoscope-639125_640

Mamička Baran (21. 3. – 20. 4.)

Baran matka dohliadne na to, aby bolo dieťa čisté, šťastné, zdravé a milované. Pravdepodobne ho nebude chovať zakaždým, keď sa rozplače, ani ho nebude rozmaznávať a neúmerne chrániť. Jej deti však dostanú mnoho hrejivých, spontánnych bozkov a objatí.

Aprílová matka naučí svoje deti veriť v rozprávky. Bude ich brať na prechádzky do parku a ukazovať im žiarivé náhrdelníky zanechané na tráve vílami pri tanci pri mesiačiku, zatiaľ čo iní uvidia len rannú rosu. Tieto ženy vytvárajú pre svoje deti kúzelný svet fantázie, v ktorom samy žijú. Nedovolia im príliš, budú vyžadovať prísnu kázeň a zrejme budú mať to šťastie, že zo svojich detí vychovajú samostatných jedincov. Ich obľúbenými zbraňami detskej psychológie sú vareška, rozprávky pred spaním a bozky na dobrú noc. Žena v tomto znamení však môže byť na svoje deti i nepochopiteľne výbušná a spôsobovať divoké scény. Tento náhly hnev sa však roztopí ako ľad po letnom krupobití.

Mamička Býk (21. 4. – 21. 5.)

Materstvo žena Býk dobre znáša s jej pokojnou povahou. Bude sa s bábätkami maznať a zbožňovať batoľatá, ale ako deti porastú, môže byť až veľmi prísna. V tejto žene je rys tvrdošijnosti, ktorý jej sťažuje pochopiť často mätúce premeny dospievajúcich detí. Ak je disciplína tejto matky marená, rozhnevá sa. Neposlušnosť ani odpor neznáša. Prebudí sa v nej býčia zúrivosť. Takisto má ťažkosti tolerovať lenivosť a nedbalosť, takže deti budú zrejme udržiavať svoje izbičky v poriadku – inak uvidia.

Obdiv ku kráse a harmónii znemožňuje žene Býkovi zmieriť sa s lajdáckymi návykmi. Pri pohľade na neporiadok vidí načerveno. Okrem týchto niekoľkých slabostí však bude dobrým rodičom; ako roky poplynú, bude viac priateľkou než len matkou. Väčšina potomkov si z raného veku pamätá matku narodenú v máji ako vrelú, materskú osobu a neskôr ako kamarátku so zmyslom pre humor. Roky medzi tým – keď sa netrpezlivosť v mladosti stretne s pevným býčím odhodlaním – môžu zanechať pár nemilých spomienok. Matka však bude deti urputne brániť pred ranami zvonku a bude sa snažiť im predať svoju vlastnú úprimnosť a odvahu.

horoscope-639127_640

Mamička  Blíženec (22. 5. – 21. 6.)

Mamička obdarovaná hviezdami v Blížencovi bude veselá a rozosmiata. Nenechá sa deťmi v ničom obmedzovať, pretože je zamestnaná mnohými vecami natoľko, aby ich príliš úzkostlivo strážila. Deti budú napodobňovať jej samostatnosť a bude im to k dobru. Keď sa jej niekto opýta, koľko času trávi s deťmi, pravdepodobne odpovie: „V našej rodine to nie je otázka času. Ide o to, koľko dostávajú lásky.“ A bude mať pravdu. Deti ju možno zakaždým nepočúvnu, pretože má sklon byť jeden deň dôsledná a nabudúce povoliť, ale budú milovať dlhé rozhovory s ňou. Jej predstavivosť sa vyrovná ich a budú sa tým vzájomne baviť. Zrejme im dosť dovolí, ale budú jej ležať na srdci aj ich školské výsledky, preto bude vyžadovať dobré známky. Potomkom sa ťažko podarí vyhnúť sa domácim úlohám, ale skôr im prejde, keď si neodložia oblečenie.

Mamička Rak (22. 6. – 22. 7.)

Žena Rak je schopná nesmiernych obetí pre tých, ktorých miluje, o to viac ak sa jedná o jej deti. Statočnosť, ktorú nedokáže zmobilizovať k prekonaniu vlastných obáv, zažiari v plnom lesku, keď niekto z jej blízkych potrebuje aby bola silná. Pre svoje deti bude takisto zdrojom sily a útočiskom. S citlivým pochopením im pomôže nájsť cestu. Budú k nej ľpieť a teplo jej lásky im vytvorí domov bohatý, pohodlný a jasný v akejkoľvek situácii a v akomkoľvek prostredí. Nič nie je pre jej rodinu dosť dobré. Keď dieťa kýchne, uloží ho do postele a nalieva ho horúcim čajom s liekmi a kuracím vývarom dokiaľ nie je dosť veľké a odolné. Potomok tejto matky sa nevyhne noseniu hrubého svetra za studených večerov, šálu a rukavíc keď padá sneh, alebo gumákov keď prší. Také dieťa musí mať veľmi silnú vôľu, aby bojovalo proti Rakovej starostlivosti. Takisto musí byť dosť odolné, aby sa nestalo rozmaznaným. Často je pre neho krutá rana, keď vyjde do sveta a zistí, že nie je pre každého stredom vesmíru. Taká nesmierna oddanosť mu poskytuje nádhernú perinu bezpečia, do ktorej sa môže zachumlať, keď je realita veľmi drsná, ale takisto ho môže učiniť abnormálne závislým na domove a neschopným vidieť vlastné chyby. Často je nemožné rozpoznať, či matka Rak sama priviaže svoje deti k zástere alebo či zaviažu uzol ony samy. Bude schovávať všetky ich písomky zo školy a hrdo rozvesí ich kresby po stenách. Rodič v tomto znamení s fotografickou pamäťou si dokáže vybaviť prvý krok dieťaťa dlho potom, čo vylietlo z hniezda. Ten odlet môže byť dosť bolestný. Ženy Raky sa nerady vzdávajú detí v prospech ich manželských partnerov. Majú tendenciu držať deti príliš pevne a príliš dlho a myslia si, že pre nich nikto nie je dosť dobrý. Niekedy musí budúca nevesta alebo ženích muža alebo ženy s rodičom narodeným v júli prejsť všetkými možnými skúškami, než sú prijatí.

Mamička Levica (23. 7. – 22. 8.)

Levica matka bude svoje deti zahŕňať láskou a nezriadenou náklonnosťou. Nebude pre ňu ľahké vidieť ich chyby, ale keď sa jej to podarí, bude prísna. Neznesie, aby sa od nej niečo považovalo za samozrejmosť, bude trucovať v kráľovskom tichu, ak sa k nej nedostane od detí príslušnej vážnosti. Mnoho matiek Levíc uplatňuje zvláštny spôsob rozmaznávania detí bez toho, aby šetrili palicou, čo je celkom rozpor, keď sa nad tým zamyslíte. Bude sa so svojimi potomkami hrať a dlho sa s nimi rozprávať, ale takisto ich naučí postaviť sa do pozoru ako vojaci, pestovať vybrané spôsoby a počúvať starších. Zároveň je tu nebezpečné, že im bude dávať príliš veľké vreckové a podľahne žiadostiam o luxusné darčeky. Svojím spôsobom sa dá povedať, že zachádza so svojimi potomkami ako s rozmaznávanými členmi kráľovskej rodiny, ktoré hlboko miluje, ale rovnako tak očakáva, že sa na verejnosti budú správať s patričnou noblesou. Bude nesmierne hrdá na ich úspechy a boh chráň človeka, ktorý by sa pokúsil im ublížiť alebo by ich nespravodlivo súdil. Napriek tomu ich nebude veľmi strážiť. Je príliš nezávislá na to, aby nad nimi stále stála. Povedie svoj vlastný život a z diaľky bude svoje mláďatá sledovať. Mnohé ženy narodené ako Levice sú pracujúce matky, ale ich deťom sa málokedy nedostáva pozornosti. Spravidla tieto ženy dokážu skĺbiť materstvo so zamestnaním do dokonalej rovnováhy.

horoscope-639123_640

Mamička Panna (23. 8. – 22. 9.)

Pravdepodobne matka narodená pod hviezdami Panny nikdy nenechá behať svoje dieťa vonku so sopľom v nose, tvárou špinavou od marmelády alebo v roztrhaných teniskách. Takisto prstíky jej detí nebudú rozhadzovať tabak ani maľovať pastelkami po súkromných listinách. Jeho matka bude prísna vychovávateľka. Tieto ženy majú málokedy viac než jedno alebo dve deti a zdá sa, že nepotrebujú materstvo k uspokojeniu svojho ženstva. Ale hneď ako sa dieťa narodí, nikdy nezanedbávajú jeho telesné, morálne alebo vzdelávacie potreby. S uspokojením citových potrieb to nemusí byť tak ľahké, ale ak si je Panna istá láskou a vie, že si ju všetci vážia, poskytne svojmu potomkovi veľa vrelej náklonnosti. Deti často považujú matky v tomto znamení za jemné a so zmyslom pre zábavu. I keď sú prísne a snažia sa im vštepiť dobré návyky, majú v sebe nežnosť, ktorá dieťaťu hovorí, že je milované. Domov mamičky Panny bude čistý a útulný a vo veľkej mise na stole budú jablká namiesto cukroviniek (ktoré škodia zubom a vôbec zdraviu).

Mamička Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Matka narodená ako Váha bude svoje deti milovať a nežne sa o ne starať. Dostanú veľký kus jej srdca, ale nikdy im nedovolí ukradnúť ten kútik, ktorý venovala svojmu mužovi, než sa narodili. Pokiaľ jej partnerovi hra detí prekáža v odpočinku, dokáže byť dosť prísna a ak otecka nepočúvajú, bude viac nahnevaná, než keby nepočúvli ju. Títo potomkovia budú roztomilí a čistí ako deti a poriadni a zdvorilí ako dospelí, pokiaľ ich nerozmazná niekto iný, ale ona tomu nezabráni. Je to len ďalšie z rozhodnutí, ktoré možno nechá na svojom mužovi, aby sa vyhla zlému úsudku. Táto matka je normálne mierna, ale ak je potrebné, neustúpi. Svoje deti nikdy nezanedbáva ani neignoruje, ale je pravda, že sa chcela stať matkou v prvom rade preto, aby dala viac šťastia svojmu partnerovi. Jednou z prvých vecí, ktorou deťom vštepí, ak ich učí modliť sa, je: „Boh žehnaj oteckovi.“ Nikdy nedovolí, aby si otca nevážili. Napriek tomu ich dokáže uchlácholiť, ak si niekto príliš vynucuje ich poslušnosť a keď to otec preženie s disciplínou, tak im napríklad za chrbát strčí lízanku.

horoscope-639123_640

Mamička Škorpión (24. 10. – 22. 11.)

U detí môže v láske ženy Škorpióna chýbať určitá neha a otvorené prejavy náklonnosti, ale potomkovia asi aj tak vycítia jej hlbokú oddanosť a budú sa cítiť citovo uspokojení. Táto matka nenechá prejsť talent svojich detí bez povšimnutia či nevyužitý. Bude ich neustále povzbudzovať k dosiahnutiu vyšších cieľov a bude ochotná im poskytnúť všetku podporu, akú potrebujú. Keď budú mať problémy, poskytne im svoju silu a pomoc, pretože ju znalosť ľudskej povahy činí múdrym poradcom. Svojou vlastnou odvahou ich bude učiť postaviť sa prekážkam. Môže však byť slepá k ich chybám, čo je postoj, ktorý môže spôsobiť mnoho problémov, ak nie je včas rozpoznaný a zmenený. Každý, kto podľa nej predstavuje pre deti i menšiu hrozbu, bude rozdrvený a zahŕňa to i manžela. Nebude sa jej páčiť, keď bude otec na deti prísnejší, než si myslí, že je vhodné.

Mamička Strelec (23. 11. – 21. 12.)

Deti ju budú pravdepodobne zbožňovať. Bude ch kamarátka, ktorá sa s nimi bude s potešením hrať. Hneď ako prekoná počiatočný strach zo zodpovednosti, zvládne denné prebaľovanie a kúpanie so zručnosťou zdravotnej sestry. Keď sa konečne rozhodne niečo naučiť, skoro všetko robí dobre a so šarmom. Rovnako ako dospelí, dostanú takisto deti poriadnu dávku jej nezdolateľného optimizmu a úprimných komentárov. Pokiaľ prežijú jej nemilosrdnú pravdovravnosť, vyrastú s presvedčením, že je to najlepšia staršia sestra, akú môže dieťa mať. Bude im čítať humorné príbehy so šťastným koncom a impulzívne ich bude brať do lesa. Deti budú zrejme dobre oblečené, ale nie s prehnanou starostlivosťou a budú mať príjemné veselé správanie. Ak od nej pochytia pár nekonvenčných trikov, ako napríklad vyrobiť potlačené závesy tak, že sa postavia do žltej farby a budú chodiť po látke rozprestretej na podlahe, bude doma veselo. Ich charakter bude poznamenaný matkinou otvorenosťou a poctivosťou.

Mamička Kozorožec (22. 12. – 20. 1.)

Deťom zrejme matka Kozorožec vštepí šetrnosť aj úctu ku kvalite. Bude ich učiť, že bud’ sa uspokoja s tým, čo majú, alebo sa bez toho budú musieť zaobísť. Napriek tomu budú dostávať najlepšie kúsky mäsa a kúpi im najlepšiu značku topánok. Hospodárnosť pre ňu nutne neznamená lakomosť. Od detí bude očakávať zdvorilosť k príbuzným a starším ľuďom a pravdepodobne ich naučí vybraným spôsobom. Nebudú rozmaznávané a nebudú si môcť dovoliť nepočúvnuť.

Ak dáte tejto žene knihu o detskej psychológii, najskôr ju použije k výprasku neposlušného dieťaťa a prečíta si ju až neskôr. Príliš vrelé bozky asi nebudú vítané, ale ťažko by niekto našiel oddanejšiu matku, než je Kozorožec. Bude deti trpezlivo počúvať. Zrejme bude trochu viac prísna a nebude mať toľko pochopenia pre detské trápenie, ale bude fascinovaným publikom pre ich úspechy. Dieťa, ktoré pribehne domov s výkrikom: „Hádaj, čo som sa dneska naučil,“ sa rozhodne nestretne s nezáujmom matky, ktorá nikdy nebude tak zaneprázdnená, aby svojim potomkom odoprela pozornosť. V dospievaní môže vzniknúť medzi rodičom a deťmi bariéra, hlavne ak sa stretne Saturnov konzervatizmus s liberalizmom mladosti. V tomto štádiu môže matka potrebovať pomoc pri chápaní nadšených snov svojich detí. Možno získa trpkú skúsenosť, že deťom nemôže diktovať priateľov a obmedzovať ich, aby z nich vymodelovala „prijateľné“ osobnosti. Avšak je natoľko inteligentná, aby sa prispôsobila a zatiahla rohy ak to vyzerá, že by mohla viac stratiť než získať.

(Zdroj: Linda Goodman – Sluneční znamení)

S prianím pekného dňa
Mgr. Daniela Fruhwirtová-Hradská
www.mimulo.sk

Mohlo by Vás tiež zaujímať

Pridaj komentár

CzechSlovakia