Main menu

 

Aké sú deti podľa dňa v týždni, v ktorom sa narodili

17th sep 2019

Vaše dieťa sa nerodí ako nepopísaný list papiera, rodí sa už s vrodeným charakterom a osobnostným temperamentom. Záleží na tom, čo má v génoch. Či vo hviezdach? To, aké vaše dieťa je, môžu podľa astrológie ovplyvniť aj planéty, ktoré spadajú pod určitý deň v týždni, v ktorom sa narodí. Čo teda čakať pri dieťati narodenom v nedeľu alebo v štvrtok?

Starí Rimania pri tvorbe svojho kalendára rozhodli, že týždeň bude mať sedem dní a že každému dňu bude zodpovedať jedna z planét na nebi, ktoré sú viditeľné voľným okom. Rímski vedci potom prišli na to, že povaha planéty sa čiastočne odráža aj v povahe človeka, ktorý sa v daný deň narodil. Pochopiteľne všetko potom závisí na celom horoskope, ako je postavený a aké planéty bývajú v osobitnom, pre konkrétneho človeka zostavenom, astrologickom „koláči“.

Narodené v pondelok

Mesiac je symbolom pre pondelok. „Pondelkové dieťa má pohľadnú tvár“, tvrdili Rimania a mali pravdu. Mesiac je predsa krásny a tajomný, aj keď chladný, stále ospevovaný básnikmi všetkého veku. A také je tiež vaše dieťa. Krásne, citlivé, neprehliadnuteľné a všetkými obdivované. Avšak tiež mrzuté, zápalné, uzavreté a tvrdohlavé. Deti narodené pod vládou Mesiaca majú veľkú fantáziu. Vytvárajú si vlastné svety, do ktorých sa práve často uzatvárajú. Sú náladové, netrpezlivé a často konajú pod vplyvom emócií. Veľmi rýchlo chcú dospieť, túžia všetko spoznať a rozpoznať, neboja sa prekážok, idú si za svojím, ale dosť často budú podliehať tlaku okolia.

Narodené v utorok

„Utorkové dieťa je plné milosti“. Utorku vládne Mars. Mars je planéta boha vojny, ktorého si Rimania cenili pre jeho atletickú krásu a statočnosť. Deti narodené v utorok preto môžu byť veľmi vitálne, slobodomyseľné a bojovné. Často kričia, bijú sa a zlostia sa, všetko musí byť po ich, budú sa s vami často hádať a nič vám nedajú zadarmo. Ale sú alebo budú veľmi samostatní, môžu sa stať skvelými športovcami, ničoho sa nebudú báť, do všetkého pôjdu s odvahou sebe vlastnou a budú chrániť svoje milované aj za cenu vlastného života. Avšak ak utorkovým deťom pôjde o niečo dôležité, budú konať sústredene a s rozvahou.

Narodené v stredu

Strede panuje Merkúr. „Stredajšie dieťa je plné žiaľu“. Merkúr je „študijnou“ planétou a dieťa narodené v tento deň je bystré, ale zároveň si zbytočne pridáva starosti (preto ten žiaľ). Stredajšie deti sú veľmi chytré, rýchlo vedia hovoriť a vyjadrovať sa, majú výbornú schopnosť komunikácie. Dosť často si ale samy vytvárajú skutočnosť a potom nasleduje sklamanie. Budú mať rady spoločnosť a budú túžiť po zážitkoch. Budú mať skvelý a vybraný vkus, budú vynikať rôznymi schopnosťami. Sú to nastávajúci vedci či spisovatelia. Sprevádzať ich bude večný entuziazmus a stále budú skúšať nové veci. Deti narodené v stredu sú študijné typy a rady sa rozvíjajú, neskúšajte ich v niečom brzdiť či krotiť, zničíte ich budúci potenciál.

Narodené v štvrtok

„Štvrtkové dieťa pozná cestu.“ Štvrtok má prisúdený Jupiter, a tak štvrtkové dieťa je veľmi temperamentné, rýchlo sa naučí chodiť a rado behá, v budúcich dňoch si potom zamiluje výlety a dobrodružstvo, bude chcieť stále niečo podnikať, nuda bude jeho nepriateľ, a to vám dá často poznať. Deti narodené v štvrtok sú priateľské a milujú kolektív, stále dokážu nad niečím žasnúť, všetko ich baví. Život bude pre nich večná hra. Budú vždy myslieť pozitívne, veľa sa smiať a zo všetkého sa radovať. Zmyslom ich pobytu na svete sa stane pravda, pochopenie a ušľachtilosť. Negatívnym rysom detí Jupitera je plytvanie, pýcha a pôžitkárstvo.

Narodené v piatok

Piatku dominuje Venuša. „Piatkové dieťa miluje a dáva“. Deti narodené v piatok sú roztomilé a ihneď si vás obmotajú okolo prsta. Budú pokojné, ale budú si vynucovať pozornosť a spoločnosť. Nikdy nerobia nič samy, budú chcieť mať všetkých okolo seba. Budú inteligentné a umelecky nadané. Milovať budú básničky, pesničky, rozprávky. Zostanú nastálo milé a ochotné. Deti Venuše sú síce veľkí romantici, zahrnú vás darčekmi všetkého druhu, ale dokážu vám život znepríjemniť svojou márnivosťou, samoľúbosťou a do vienka im tiež nebol daný zmysel pre poriadok.

Narodené v sobotu

Sobotu riadi Saturn. Podľa Rimanov „sobotňajšie dieťa tvrdo pracuje na svojom živobytí“, čo znamená, že nič nedostane zadarmo. Veď Saturn je tiež planéta usilovnej práce a disciplíny. Deti sú melancholické a neprístupné, nebudú chcieť zapadnúť medzi svojich rovesníkov, ich znamením sa stane vyzretosť a dosť vecí si uvedomia skôr. Budú značne zatvrdnuté, sebecké a budú zle znášať niečo nové. Môžu byť tiež nepríjemné, a preto im musíte pomôcť radovať sa zo života a ukázať im lepší svet a predviesť, že smiech je celkom jednoduchá vec. Na druhú stranu však budú mať zmysel pre poriadok a budú dôslední. Do vienka deťom Saturnu bola nadelená trpezlivosť a šetrnosť. Budú túžiť po dokonalosti a presnosť bude pre nich všetkým.

Narodené v nedeľu

Dieťa slnka. „Dieťa narodené na deň nedeľný je spravodlivé, múdre a dobré“. Slnko je krásne, teplé a hreje a taký osud majú tiež deti narodené v nedeľu. Deti narodené v nedeľu sú optimistické, vyžarujú toľko energie, že to ostatných ľudí priťahuje, dokážu šíriť radosť, čím pozitívne motivujú ostatných. Ale Slnko dominuje našej sústave, teda aj deti Slnka sa snažia vyniknúť a rozkazujú ostatným, všetko musí byť podľa nich. Najväčšie riziko týchto detí je v tom, že zabúdajú občas zvoľniť tempo a odpočívať. V dospelosti budú vaše deti narodené v nedeľu veľmi chytré a úprimné, čo však očakávajú tiež od ostatných.

Prečítajte si aj ďalšie články:

S prianím pekného dňa
www.mimulo.sk

Mohlo by Vás tiež zaujímať

Pridaj komentár

CzechSlovakia