Main menu

 

Babské rady a tipy, ako otehotnieť

13th jan 2017

Kto nejaký čas túži po bábätku a stále nie a nie otehotnieť, iste si už prečítal veľa informácií, článkov, alebo dokonca kníh. Taká žena si zvyčajne stráži menštruačný cyklus a ovuláciu a riadi sa radami gynekológa. Možno sa čoskoro dočká vytúženého bábätka. Čo však robiť, keď bábätko stále neprichádza? Vyskúšajte babské rady, ktoré pomohli nejednej mamičke.

V časoch, keď ešte neboli žiadne univerzity, alebo keď lekár sídlil len vo veľkom meste a chodil len k bohatým chorým, ktorí si ho mohli dovoliť, boli uznávanými osobami na našom vidieku babky bylinkárky či pôrodné baby. Tie odovzdávali po generácie rady založené na skúsenostiach. Síce nie vedecky podložené, ale fungujúce. Nasledovanie takých babských rád býva nenáročné a neškodné, tak prečo ich neskúsiť aj dnes! V oblasti plodnosti, počatia, tehotenstva a pôrodu je takýchto rád veľa.

Žiadne horúce kúpele

V čase snaženia by sa žena i muž mali vyhnúť horúcim kúpeľom. Mužom teplo neprospieva v tvorbe spermií. U žien zas prehrievanie môže spôsobovať poruchy ovulácie. Mužom sa dokonca odporúča tzv. hydroterapia, ktorá spočíva v pravidelnom ochladzovaní semenníkov. Muž si dvakrát denne na pár minút sprchuje semenníky chladnou vodou.

Žiadne lubrikanty

Nepoužívajte žiadne lubrikanty, prípadne ich užívanie obmedzte. Aj tie, ktoré sú bez spermicídnej zložky, môžu pohyb spermií negatívne ovplyvňovať. Pre spermie je najideálnejšie prirodzené prostredie vagíny. Všetko, čo ho narušuje, môže mať nepriaznivý vplyv na spermie. Dokonca vraj aj obyčajné sliny.

Poloha po styku

Odporúčanou radou je urobiť po styku sviečku alebo si ľahnúť a zdvihnúť nohy, vypodložiť zadoček. A tak zostať aspoň 10-20-30 minút.

Milujte sa s chuťou

Pre počatie je nevyhnutný orgazmus muža. Bez toho to akosi nejde. Zaujímavé je, že aj orgazmus ženy môže prispieť k zdarnému výsledku. Odporúča sa milovať sa s chuťou, bez nútenia sa do „robenia“ bábätka, užívať si častých orgazmov. Pretože vďaka sťahom pošvy sú spermie nasávané do krčka maternice a k vajíčku.

Trpezlivosť ruže prináša

V tejto oblasti platí viac ako inde, že trpezlivosť ruže prináša. Môžete skúšať bezhlavo všetko, o čom si kde prečítate, ale účinok sa nemusí dostaviť. Namiesto nervózneho honu za bábätkom môžete vyskúšať zopár babských rád a naordinovať si pohodu a pokoj.

Bylinky

Ako je známe, bylinky sú mocným pomocníkom pri rôznych zdravotných komplikáciách. Najosvedčenejšou bylinkou, ktorá podporuje správnu funkciu hormonálneho cyklu ženy, je alchemilka. Posilňuje ženské orgány, prispieva rastu sliznice maternice. Pripravuje sa najčastejšie ako alchemilkový čaj. Na stimuláciu maternice a na nepravidelnosť menštruačného cyklu je dobrá medovka a harmanček. Pri liečbe neplodnosti sa používala šalvia, malina, palina pravá, železník lekársky. Ďalej sa traduje, že na otehotnenie pomáha jedenie materskej kašičky a jedál, ktoré obsahujú cesnak, zázvor, zeler a chilli. Odporúčaným doplnkom je strava bohatá na kyselinu listovú. Tá je dôležitá pred aj počas tehotenstva, najmä na jeho začiatku.

Zdravá strava

Pre prirodzené počatie a zdravý vývoj plodu je veľmi dôležité, aby matka mala zdravé telo. K tomu je nutné, aby dodržiavala správnu životosprávu. Teda zdravá, čerstvá, pestrá, vyvážená strava, bohatá na ovocie a zeleninu. Jedálniček by mal obsahovať správne sacharidy aj kvalitné tuky, dostatok minerálov a vitamínov. Vyhnúť sa údeninám, rôznym polotovarom, sladkostiam, vyprážaným jedlám, kofeínu či konzervantom, je základ. Samozrejmosťou je vynechať cigarety a alkohol.

Nestresujte sa

Dôležitým bodom v otázke otehotnenia je psychika. Pre prirodzené otehotnenie je psychický stav ženy kľúčový. Tak sa teda snažte vyhnúť stresu a radšej buďte v pohode. Však iste zo svojho okolia poznáte ženy, ktoré sa vehementne snažia o bábätko a skúšajú všetko možné, avšak neúspešne. A potom tie, ktoré sú v pohode, počatiu nechávajú voľný priebeh, tie bývajú tehotné skôr, než čakali. Za to všetko môžu stresové hormóny, ktoré dokážu ovplyvniť funkciu vajcovodov a prekrvenie maternice. Dokážu dokonca zablokovať ovuláciu. To všetko súvisí so stresom. Rovnako je dôležitý kvalitný spánok. Bez spánku si orgány a telo neoddýchnu a nie sú schopné pracovať tak, ako majú. Pre udržanie psychickej pohody je teda zdravý spánok veľmi dôležitý.

Pohyb a hmotnosť ženy

Pre správne fungovanie tela je taktiež dôležitý dostatok pohybu. Nehľadiac na to, že vďaka pohybu sa telo dostane do psychickej pohody. Pre otehotnenie je žiaduce dosiahnuť ideálnu váhu. Ženy s nadváhou majú často ťažkosti nielen s otehotnením, ale aj komplikácie počas tehotenstva. Ženy s podvýživou mávajú často hormonálnu nerovnováhu, ich vaječníky nepracujú tak, ako majú. Žiadny extrém nie je pre otehotnenie a následné tehotenstvo žiaduci.

Styk a jeho frekvencia

Žena je plodná len 5-7 dní okolo ovulácie. Je dobré vedieť, kedy ovulácia prebieha a aby v týchto dňoch prebehol sex. Ak máte dojem, že čím viac sexu budete mať, tým je väčšia šanca na otehotnenie, ste na omyle. Spermie potrebujú nejaký čas na posilnenie. Ak budete súložiť viackrát denne za snahou otehotnieť, posielate k vajíčku „prázdne“ spermie. Ideálna frekvencia pre počatie je milovanie sa asi trikrát do týždňa.

Kofeín pre muža

Niektoré babské rady tvrdia, že by mal muž asi dve hodiny pred stykom vypiť šálku kávy alebo iný nápoj bohatý na kofeín. Vraj to zrýchli, nabudí a zmnoží spermie. Pozitívny vplyv na spermie má užívanie selénu, zinku, vitamínu C, vitamínu B12, zázvoru, cesnaku a zeleru.

Trenírky áno, slipy nie

Pokiaľ muž nosí priliehavú spodnú bielizeň a tesné nohavice, je možné, že si znižuje počet zdravých spermií. Tesná bielizeň totiž ohrieva semenníky, a to pôsobí neblahodarne na spermie. Muži by teda mali nosiť voľnejšie trenírky.

Cvičenie podľa L. Mojžíšovej

Známym pomocníkom v snahe otehotnieť je cvičenie podľa Ludmily Mojžíšovej. Ide o liečbu funkčnej sterility, čo je situácia, kedy je žena po gynekologickej stránke v poriadku, ale napriek tomu sa nedarí otehotnieť. Cvičenie sa zameriava na panvové svaly, ktoré súvisia s reprodukciou. Cviky na uvoľnenie panvovej oblasti sú pre všetky nastávajúce mamičky veľmi vhodné.

Prečítajte si aj ďalšie články na tému tehotenstvo:

Pozrite sa tiež na veľký výber dojčenského obečenia a dojčenských potreb.

Za celý náš tím e-shopu www.mimulo.sk Vám prajeme veľa šťastia 🙂

Mohlo by Vás tiež zaujímať

2 comments on “Babské rady a tipy, ako otehotnieť

  1. Pingback: Ako vyzerala snaha o počatie podľa storočia | Blog Mimulo

  2. Pingback: Biorezonancia: Nová liečba neplodnosti | Blog Mimulo

Pridaj komentár

CzechSlovakia