Main menu

 

Balíme sa na dovolenku, ale s bábätkom!

31st máj 2017

Blížiace sa letné mesiace sú predovšetkým dobou cestovania a rekreácie a rozhodne sa musia pekne naplánovať, aby sme si všetko bez stresu a komplikácií užili. Ako to však urobiť, keď už je členom vašej rodiny tiež malý uzlíček? Okolo neho sa predsa teraz točí váš svet a potrebuje toľko starostlivosti a času … Ale predovšetkým potrebuje vašu lásku, a tak aj s malým bábätkom môžete bez strachu vycestovať. Čo bude najviac potrebovať – ste vy, a to ostatné pribalíte. Aké veci si teda nezabudnúť zabaliť, keď cestujete s bábätkom a chcete si vašu letnú vysnívanú „pravú“ dovolenku užiť? Inšpirujte sa v našom článku.

Voda a papanie

Zabaľte si určite dojčenskú vodu na prevarenie na prípravu čaju či akéhokoľvek nápoja vhodného pre dojčatá. Pitný režim je pre dieťa dôležitý!
Vybavte sa príkrmami, ideálne kupovanými (značkovými s atestáciou), alebo zavarenými domácej výroby. Budete vždy vedieť, že má dieťatko zaručenú kvalitu a navyše ušetríte nejakú tú korunu na dobrú kávu či zmrzlinu, aby ste si mohli dovolenku vychutnať so všetkým.

Nevyhnutnosti vašej malej radosti

Postieľka, kočík, fľaštička, cumlík a obľúbené hračky sú ďalšou dôležitou súčasťou vašej výbavy na cestu. Dieťa sa bude cítiť bezpečnejšie, keď bude mať okolo seba veci, ktoré už dobre pozná, skrátka veci, ktoré mu voňajú domovom a materskou náručou.
A vezmite tiež dostatok body, topánočiek do vody podľa potreby, čiapočiek, klobúčikov, plienok, vlhčených obrúskov a pod. Oblečenie kvalitné a z čistej bavlny, keby sa bábätko spotilo, aby nemalo vyrážku.

Natieranie, ochrana a lekárnička

Ďalšími nevyhnutnosťami sú kvalitné opaľovacie krémy pre deti s vysokým ochranným UV faktorom alebo plavkový overal s UV faktorom, slnečníky, stany pre deti, nafukovacie plavecké potreby. Malé deti do roka by sa však nemali slnku vystavovať vôbec.
Nezabudnime na domácu lekárničku – lieky na bolesť, zásypy, mastičku na zapareniny, špeciálne krémy alebo tekutý púder na vyrážky, repelent, náplasti, dezinfekciu, teplomer. Ale pozor! Pri drobných poraneniach či poštípaní hmyzom postupujte opatrne. Ranky ošetrujte dezinfekciou, deti preventívne chráňte sieťkami na kočíku a potieraním špeciálnymi repelentami. Práve hmyz môže prenášať infekcie a hrozí aj alergická reakcia.

A bonus navyše

So sebou okrem všetkého zmieňovaného si pribaľte tiež starých rodičov alebo aspoň babičku. Nech potom máte chvíľku na nejakú tú romantiku alebo jednoducho len tak pre seba, aby ste si tiež vyčistili hlavu a trochu odpočinuli od každodenného stereotypu. Od toho sa na dovolenku predsa chodí. Dovolenku si užite.
Výprava s bábätkom je náročná, ale stojí za tie počiatočné starosti. Predovšetkým sa musíte tešiť, že potom budete ako znovuzrodené a nabité energiou na ďalšie (nielen) letné dni s vaším zlatíčkom. Šťastnú cestu celej rodine:)

S prianím pekného dňa
Mgr. Daniela Fruhwirtová-Hradská
www.mimulo.sk

Mohlo by Vás tiež zaujímať

One comment on “Balíme sa na dovolenku, ale s bábätkom!

  1. Pingback: Vyrážame s deťmi na bicykel | Blog Mimulo

Pridaj komentár

CzechSlovakia