Main menu

 

Podbradníky a uteráčiky

16th mar 2015

Z akého materiálu vybrať podbradníky a uteráčiky?

 bryndák

Detské podbradníky a uteráčiky sú vyrobené z mäkkých a príjemných materiálov, chránia oblečenie bábätka pred znečistením pri jedle, pití, alebo pred premočením v období, kedy bábätko nadmerne slintá. V ponuke sú podbradníky froté, plastové, bavlnené, obojstranné a tzv. podbradník – zástera.

Bavlna je jedným z najpoužívanejších materiálov. Je priedušná, absorbuje vlhkosť, je odolná voči svetlu a poveternostným vplyvom, je možné ju prať, netrhá sa a nezráža sa. Výhody bavlny sú jej mäkkosť, savosť a pevnosť. Nevýhody sú krčivosť, obmedzená ochrana proti chladu a náchylnosť k hrčkám pri praní.
Froté poskytuje upokojujúce teplo a zároveň svojím spôsobom utkania je veľmi priedušné. Froté podbradník je veľmi jemný a hebký na dotyk.
Látkové podbradníky vyzerajú síce efektne, ale len pri prvom použití. Obyčajným umytím škvrny vôbec neodstránite, niekedy dokonca ani po vypratí. A komu z nás sa chce po každom jedle podbradník dôkladne prepierať?
Plastové podbradníky po použití opláchnite a utrite, príp. nechajte vyschnúť. Pri ďalšom použití vyzerajú rovnako dobre.

 

Typy podbradníkov a uteráčikov

Široká ponuka zabryndák-zástěrkaujme každého rodiča. Na trhu je ich veľké množstvo. Podbradník sa zaväzuje na krku šnúrkami alebo je zapínanie na cvočky. Sú s kapsičkou či bez, látkové či plastové alebo kombinované. Podbradník – zástera je jedným z najvyhľadávanejších variant.

Typy podbradníkov sú rôzne. Zapínanie na cvočky za krkom alebo zaväzovanie na šnúrky je veľmi praktické. Jednoducho ho po jedle dáte dole a špinavý hodíte do práčky. Podbradníky, ktoré nemajú zapínanie, ale obliekajú sa cez hlavu, sú vhodné pre malé deti v dobe, kedy nadmerne slintajú. Deti si ich nezložia a oblečenie ostane suché.
Podbradníky kombinované, kde vrchná časť je z látky a spodná z plastového materiálu, sú dobrou voľbou v dobe, kedy sa dieťa učí jesť. Plastová časť zachytí jedlo a lepšie sa čistí a mäkký materiál nebude dráždiť detskú pokožku.
Podbradník -zástera je vhodný do škôlky na kreslenie alebo keď dieťa niečo vyrába. Zástera zabráni zašpineniu oblečenia.
Podbradníky majú i svoje doplnky. Majú kapsy na odopínanie, ušká, alebo i malé hračky. Zvážte, či to všetko na podbradníkoch potrebujete, alebo to skôr bude Vášmu dieťaťu prekážať.

Vzory a farby podbradníkov a uteráčikov

Podbradníky sa vyrábajú v mnohých farebných kombináciách, majú rôzne vzory, motívy a obrázky. Výber farieb a motívov záleží na Vašom vkuse. Môžete zvoliť upokojujúce farby alebo výrazné vzory. Na trhu je veľký výber farebných kombinácií. Farby majú veľkú silu. Ovplyvňujú naše pocity, nálady, celkovú duševnú pohodu a spoluvytvárajú obraz osobnosti. Podľa vedeckého výskumu dokonca ovplyvňujú dychový rytmus. Napríklad sýto červené farby prebudia myseľ a preukázateľne zvyšujú činnosť srdca. Naopak modré farby celkovo upokojujú. Než vyberiete farbu podbradníka, zamyslite sa nad tým, či nebude bábätko rušiť pri jedle a hraní. Či obrázky a motívy nie sú veľmi veľké alebo naopak malé. Pre väčšie deti sú vhodné veľké vzory, zábavné motívy. Vzory na podbradníkoch pre bábätká voľte decentné alebo jednofarebné, nech ich príliš nerušia.
Výber je čisto na Vašom vkuse a na vkuse Vašich detí. Je to celkom zábava nechať deti vyberať, ktoré motívy, obrázky, vzory a farby sa im páčia.

Baby Boy Eating Fruit In High Chair

Mohlo by Vás tiež zaujímať

Pridaj komentár

CzechSlovakia