Main menu

 

Deti podľa dňa narodenia

19th feb 2016

Zaujíma vás, aké bude vaše dieťatko? Prečítali ste už rôzne horoskopy, astrologické vízie či predpovede a ste stále zvedavá? Tak pre vás tu mám zaujímavý článok, v ktorom sa môžete dočítať niečo o povahe vášho potomka podľa dňa v týždni, v ktorom sa narodil. Čo teda čakať u nedeľniatka či dieťaťa narodeného v štvrtok?

Starí Rimania pri tvorbe svojho kalendára rozhodli, že týždeň bude mať sedem dní a že každému dňu bude odpovedať jedna z planét na nebi, ktoré sú viditeľné obyčajným okom. Rímski vedci potom prišli na to, že povaha planéty sa čiastočne odráža i v povahe človeka, ktorý sa v daný deň narodil. Pochopiteľne všetko potom závisí na celom horoskope, ako je postavený a aké planéty bývajú v osobitom, pre konkrétneho človeka zostavenom, astrologickom „koláči“.

baby-1151526_1920

Narodené v pondelok

Mesiac je symbolom pre pondelok. „Pondelkové dieťa má peknú tvár“, tvrdili Rimania a mali pravdu. Mesiac je predsa krásny a tajomný, i keď chladný, stále ospevovaný básnikmi všetkých vekov. A také bude takisto vaše dieťa. Krásne, citlivé, neprehliadnuteľné a všetkými obdivované. Avšak takisto mrzuté, vznetlivé, uzatvorené a tvrdohlavé. Deti narodené pod vládou Mesiaca majú veľkú fantáziu. Rady si vytvárajú vlastný svet, do ktorého sa práve často uzatvárajú. Sú náladové, netrpezlivé a často konajú pod vplyvom emócií. Veľmi rýchlo chcú dospieť, túžia všetko poznať a rozpoznať, neboja sa prekážok, idú si za svojim, ale dosť často budú podliehať tlaku okolia.

Narodené v utorok

„Utorkové dieťa je plné milosti“. Utorku vládne Mars. Mars je planéta boha vojny, ktorého si Rimania cenili pre jeho atletickú krásu a statočnosť. Deti narodené v utorok preto môžu byť veľmi vitálne, slobodomyseľné a bojovné. Často kričia, bijú sa a hnevajú sa, všetko musí byť po ich, budú sa s vami často hádať a nič vám nedajú zadarmo. Ale sú či budú veľmi samostatné, môžu sa stať skvelými športovcami, ničoho sa nebudú báť, do všetkého pôjdu s odvahou sebe vlastnou a budú chrániť svojich milovaných i za cenu vlastného života. Avšak pokiaľ pôjde utorkovým deťom o niečo dôležité, budú konať sústredene a s rozvahou.

Narodené v stredu

Strede panuje Merkúr. „Stredajšie dieťa je plné žiaľu“. Merkúr je „študijnou“ planétou a dieťa narodené v tento deň je bystré, ale zároveň si zbytočne prirába starosti (preto ten žiaľ). Stredajšie deti sú veľmi chytré, rýchlo budú vedieť hovoriť a vyjadrovať sa, budú mať výbornú schopnosť komunikácie. Dosť často si ale samy vytvárajú skutočnosť a potom nasleduje sklamanie. Budú mať rady spoločnosť a budú túžiť po zážitkoch. Budú mať skvelý a vybraný vkus, budú vynikať rôznymi schopnosťami. Sú to nastávajúci vedci či spisovatelia. Sprevádzať ich bude večný entuziazmus a stále budú skúšať nové veci. Deti narodené v stredu sú študijné typy a rady sa rozvíjajú, neskúšajte ich v niečom brzdiť či krotiť, zničíte ich budúci potenciál.

FotkyFoto_1052405_S

Narodené vo štvrtok

„Štvrtkové dieťa pozná cestu.“ Štvrtok má prisúdený Jupiter, a tak je štvrtkové dieťa veľmi temperamentné, rýchlo sa naučí chodiť a rado behá, v budúcich dňoch si potom zamiluje výlety a dobrodružstvá, bude chcieť stále niečo podnikať, nuda bude jeho nepriateľ a to vám dá často pocítiť. Štvrtkové deti sú priateľské a milujú kolektív, stále dokážu nad niečím žasnúť, všetko ich baví. Život bude pre ne večná hra. Budú vždy myslieť pozitívne, veľa sa smiať a zo všetkého sa radovať. Zmyslom ich pobytu na svete sa stane pravda, pochopenie a ušľachtilosť. Negatívnym rysom detí Jupitera je plytvanie, pýcha a pôžitkárstvo.

Narodené v piatok

Piatku dominuje Venuša. „Piatkové dieťa miluje a dáva“. Deti narodené v piatok sú roztomilé a ihneď si vás obmotajú okolo prsta. Budú pokojné, ale budú si vynucovať pozornosť a spoločnosť. Nikdy nerobia nič samy, budú chcieť mať všetkých okolo seba. Budú inteligentné a umelecky nadané. Milovať budú básničky, pesničky, rozprávky. Zostanú nastálo milé a ochotné. Deti Venuše sú síce veľkými romantikmi, zahrnú vás darčekmi všetkého druhu, ale dokážu vám život znepríjemniť svojou márnivosťou, ješitnosťou a do vienka im takisto nebol daný zmysel pre poriadok.

Narodené v sobotu

Sobotu riadi Saturn. Podľa Rimanov „sobotné dieťa tvrdo pracuje na svojom živobytí“ čo znamená, že nič nedostane zadarmo. Však Saturn je takisto planéta usilovnej práce a disciplíny. Deti sú melancholické a neprístupné, nebudú chcieť zapadnúť medzi svojich rovesníkov, ich znamením sa stane vyzretosť a dosť vecí si uvedomia skôr. Budú značne zatvrdnuté, sebecké a budú zle znášať niečo nové. Môžu byť takisto nepríjemné, a preto im musíte pomôcť radovať sa zo života a ukázať im lepší svet a predviesť, že smiech je celkom ľahká vec. Na druhú stranu však budú mať zmysel pre poriadok a budú dôslední. Do vienka deťom Saturnu bola nadelená trpezlivosť a šetrnosť. Budú túžiť po dokonalosti a presnosť bude pre ne všetkým.

Narodené v nedeľu

Dieťa slnka. „Dieťa narodené na deň nedeľný je spravodlivé, múdre a dobré“. Slnko je krásne, teplé a hreje a taký osud majú takisto deti narodené v nedeľu. Nedeľniatka sú optimistické, vyžarujú toľko energie, že to ostatných ľudí priťahuje, dokážu šíriť radosť, čím pozitívne motivujú ostatných. Ale Slnko dominuje našej sústave, teda i deti Slnka sa snažia vyniknúť a rozkazujú ostatným, všetko musí byť podľa nich. Najväčšie riziko nedeľniatok je v tom, že občas zabúdajú zvoľniť tempo a odpočívať. V dospelosti budú vaše deti narodené v nedeľu veľmi chytré a úprimné, čo však očakávajú takisto od ostatných.

Už viete, aké bude vaše dieťa?

S prianím krásneho dňa

www.mimulo.sk

Mohlo by Vás tiež zaujímať

2 comments on “Deti podľa dňa narodenia

  1. Pingback: Deti narodené podľa znamenia splnu | Blog Mimulo

  2. Pingback: Kliešte – letné nebezpečenstvo pre deti | Blog Mimulo

Pridaj komentár

CzechSlovakia