Main menu

 

Hracia deka- hračka, ktorá mnoho naučí

6th feb 2018

Narodilo sa vám bábätko a premýšľate, čo by ste mu kúpili ako prvú hračku? Na trhu je nepreberné množstvo hračiek, ale pre malé nemluvňatá ich veľa nie je. Ony bábätká toho až tak veľa na hranie nepotrebujú. Ale za to mamičky si potrebujú občas dopriať chvíľku odpočinku a chvíľu pokoja ku káve. Akú zábavu teda zaobstarať pre tých najmenších, aby im neuškodila, ale zároveň ich veľa naučila? Vyskúšajte hraciu deku.

Hraciu deku si môžete zaobstarať pre svoje dieťatko, ale tiež ju môžete darovať svojej sestre či priateľke k narodeniu bábätka. Je to skvelá hračka, ktorú bábätko využije po celý svoj prvý rok.

Viac zábavy v jednom

Dečka je vhodná pre deti od narodenia až do 10 mesiacov. Na deke je na spodnej ploche veľký motív, napríklad nejakého zvieratka. Motív je farebný, mäkký a väčšinou šuští alebo vydáva nejaký iný zvuk. Dieťaťu je na deke príjemne či už na chrbte alebo na brušku. Motív zamestnáva ich pozornosť, často ho ohmatávajú a cmúľajú. Keď dieťa leží na chrbte, má nad sebou ďalšie hračky pripevnené väčšinou suchým zipsom na hrazde. Hrazda je farebne zladená k veku dieťaťa. Hračky vydávajú rôzne zvuky a niektoré môžu aj hrať melódie. Všade po deke sú ďalšie rôzne šuštiace výstupky. Malý zvedavec má potom na deke veľa vecí na poznávanie a mamičky sa potom môžu na chvíľu venovať svojej káve.

Učíme sa, poznávame

S hracou dekou sa bábätká takisto učia. Učia sa poznávať farby, zvuky, tvary a materiál. Látka deky je veľmi mäkučká a nezávadná. Dieťa si tak rozvíja svoje zmysly – hmat, zrak i sluch. Dokonca sa vďaka hracej deke zvládnu niektoré dojčatá pretočiť aj skôr na bruško a skôr sa začnú plaziť.

Čo všetko je súčasťou deky?

Súčasťou hracej deky je jedna väčšia podložka s farebným motívom, na ktorej sú šuštiace časti. Nad podložkou, teda dekou je väčšia farebná hrazda alebo dve hrazdy ako na detském kolotoči a na nich sú zavesené farebné hračky vydávajúce rôzne zvuky. Niektoré zavesené hračky môžu aj prehrávať upokojujúcu melódiu, ako napríklad hracia deka Play To, kde je zavesený hrajúci mesiac. Hračky si môžu deti dávať aj dole a hrať sa s nimi, aj keď potom z deky vyrastú.

Hračka od ľahu až k sedu

Áno, je to tak. Hraciu deku môžu mať bábätká skutočne od narodenia až do 10 alebo 12 mesiacov. Ako už bolo spomenuté vyššie, deti v nej môžu ležať, mať v nej svoje malé útočisko, ale môžu sa v nej tiež plaziť, otáčať sa a neskôr aj sedieť. Hračky ich budú lákať, aby na nich dosiahli, a tým niektorým bábätkám urýchlia aj motorický vývoj. Hracie deky tiež rozvíjajú predstavivosť dieťatka. Vždy sa v nich budú cítiť bezpečne a spokojne, budú sa hrať, spoznávať, budú sa z nej radovať a budú v nej aj spať. Chcete hračku, ktorú si zamiluje vaše bábätko a tiež aj vy? Tak si rozhodne zaobstarajte hraciu deku – a ani nebudete vedieť o existencii svojho malého drobčeka.

Potrebujete poradiť s výberom? Napíšte nám na info@mimulo.sk. Radi vám pomôžeme 🙂

Pozrite sa tiež na veľký výber hračiek pre najmenších.

 

S prianím pohodového dňa
www.mimulo.sk

Mohlo by Vás tiež zaujímať

Pridaj komentár

CzechSlovakia