Main menu

 

Milý denníček … aneb môj 3.mesiac s bábätkom

30th mar 2015

Teraz je vidieť najviac pokrokov od začiatku. To najhoršie je už za nami a s Miškom začína byť fakt zábava. I ja som sa mnohému priučila a každodenné prebaľovanie a prezliekanie mi ide ľavou zadnou.

3.mesic-b

Poznali sme kúzlo podbradníkov

Pamätám si prvý mesiac, kedy som nestačila Miška ani prezliekať. Keď zabudnem na ušpinené oblečenie od kakania, omnoho častejšie som prezliekala pozvracané oblečenie. Keď mi toto párkrát urobil, hovorím si, tak to teda nie. Nebude zo mňa večná práčka. A tak som objavila kúzlo podbradníkov. Pritom na začiatku si hovorím, na čo je takému malému bábätku podbradník??? Už som pochopila. Favoritom je u nás froté podbradník s nepremokavou spodnou fóliou a to preto, že nikdy nepresiakne. Keď sa postupne pridalo i slintanie, podbradníčky nám zachránili nie jedno bodičko. Náš trojmesačný Mišo poblinká a poslintá tri až päť podbradníkov, takže sú to pomocníci ako hrom!

Už si nepíšem ľavé, pravé

Priznám sa, že som si zo začiatku písala na papier, z ktorého prsníka som naposledy kojila. Znie to možno divne, ale prsia som mala obe naliate, a keď som vstávala v noci na dojčenie, pripadala som si, akoby ma niekto trafil palicou. Preto som bola rada, že len mrknem na papier a šlo sa na to. Keď sme potom časom chodili po návštevách, padlo písanie si ľavé vs. pravé. I prsia sa mi umúdrili a pohmatom šlo poznať, ktorý prsník je viac naliaty.

S Miškom je už pekná zábava

Prvé hekanie už vystriedalo vzorné rozprávanie. Teraz je to samé ho-he-hu-óóó-ha. Pritom svoj pohľad smeruje uprene na mňa a ja si v duchu hovorím, čo mi tak asi chce povedať. A ten jeho úsmev, tomu sa nedá odolať! Každý sa začne smiať s ním :). Krásne už reaguje na hračky a na ich zvuky. Chce sa ich dotknúť, vziať ich, ale udržať ich ešte chudáčik nedokáže. Je len náhoda, že sa mu podarí hračku udržať, hneď ju pustí. Na to má však čas. Príde na to sám.

 

3.mesic-a

Do pusy sa vojde snáď všetko

Keď Miško prišiel na to, že do ústočiek môže niečo dať, cmúľa si dodnes všetko, čo mu príde pod ruku. A prstíky, tie chutia najlepšie! A keď nie je nič na obzore, postačí jeden palec alebo rovno hneď tri naraz! Je mu jedno, čo si cmúľa, takže raz je to moje rameno a inokedy celá armáda plastových hračiek, hrkálok a plyšiakov. Hovorím si, či to nerobí preto, že má hlad. No určite! Po kŕmení vezme Mišo palček a šup rovno do pusinky 🙂

Pasenie koníkov sa vyplatilo

Tri mesiace a Michal si pri nosení drží hlavičku ako páv. Predtým som mu ju musela stále držať a teraz ju už vôbec nezakláňa, paráda. Že by pomohlo pasenie? Hovorí sa, že potom majú bábätká pevnejšie svalstvo, tak možno to na neho zapôsobilo. Otáča hlavičkou skoro všetkými smermi a pozoruje všetko okolo seba. Hlavne farebné a hrkajúce veci sú teraz top.

Pokiaľ Vás mamičky čokoľvek zaujíma, o čom ste sa tu nedočítali alebo sa chcete podeliť o svoju skúsenosť, neváhajte a napíšte mi to do komentárov pod týmto článkom. Budem sa na Vaše príspevky veľmi tešiť.

mamička Pavla

 

Mohlo by Vás tiež zaujímať

One comment on “Milý denníček … aneb môj 3.mesiac s bábätkom

  1. Pingback: Vývoj dieťaťa v 3 mesiacoch | Blog Mimulo

Pridaj komentár

CzechSlovakia