Main menu

 

Milý denníček … aneb môj 2.mesiac s bábätkom

30th mar 2015

Väčšia polovica šestonedelia za nami a ťažké skúšky pred nami. Boľavá prsníky a bolenie bruška boli skúškou ohňa. Ale nič netrvá večne. „Čo ťa nezabije, to ťa posilní“ bolo moje heslo. Prvé maličké krôčiky, ktoré Miško urobil, mi všetko vynahradili.

Už nás vidí, ale úsmev nikde

Je jasné, že novorodenec vidí len na krátku vzdialenosť. Ku koncu šestonedelia nás potom Miško prekvapil tým, že začal očami prechádzať po všetkom, čo sa hýbe na vzdialenosť asi pol metra. Hlavičkou otáča minimálne, ale tie jeho kukadlá mu idú snáď všade. Ďalším prekvapením bol jeho hlások. Začal si prvýkrát rozprávať. Bola to síce len mini chvíľka, ale úsmev vykúzlil naozaj pre každého, kto bol v tej chvíli nablízku. Potom som sa snažila Miška sfotiť. Pochopiteľne som na neho robila rôzne grimasy, prepožičiavala hlas hračkám a podobné vilomeniny preto, aby sme zvečnili jeho prvý úsmev. No kdeže… Miško a smiať sa? Mama chce toho nejako veľa! Takže ešte nejaký ten piatok si budem musieť počkať.

Čo s ním, to Miško prezradí

Celé šestonedelie som naozaj nezjedla nič, čo by obsahovalo čokoládu. Potom som si povedala, že musím už predsa vyskúšať, či to Mišovi bude alebo nebude vadiť. Takže jeden deň som si zobla vytúžený čokoládový cookies. Mišo bol v pohode a tvárička čistučká. No teda, žeby mu to nevadilo? Ďalší deň som teda skúsila dve sušienky a jeminánku a Miško mal na druhý deň bradu i líčko samý pupienok. Mami, mami, hanbi sa. Preto si dávam na čokoládu poriadny pozor. Okrem nadýchaných potravín bolo pre mňa tabu i všetko, čo obsahovalo droždie. Zistila som to po tom, čo nám svokra raz pripravila sviečkovú s knedľou a upiekla koláče z drožďového cesta. Miša potom druhý deň oveľa viac bolelo bruško. Nabudúce už budem vedieť…

 

2.mesic-b

Bruško stále bolí

Do dvoch mesiacov trápilo Miška bruško. Hlavne okolo 16 až 18 hodiny ho to trápilo najviac. Krčil a kopal nožičkami, zatínal pästičky a ten jeho výraz bol fakt žalostný, chudáčik maličký. Takže cvičíme s nožičkami alá ideme na bicykli vo dne i v noci, mažeme bruško Pupíkom a pred kojením si cucne Espumisan. Pri kúpaní som mu vždy žinkou nahriala bruško, to mu dosť uľavilo. Takisto pomáhalo, keď som pri dojčení Miškovi jednou rukou zatlačila do pätičiek, aby si oprel nožičky a pokrčil. Často si takisto hovel na brušku. To sa po chvíľke prdelo a kakalo jedna báseň.

Pasieme koníčky a prvý záujem o hračky

Každý deň kúpeme, takže keď Miška namažem olejčekom, automaticky ideme pásť aj koníčky. Zakaždým mu ide pretáčanie na bruško lepšie. A keď mu potom zapriem nožičky, hlavičku si po chvíli pasení koníčkov drží fakt ukážkovo. Niekde som sa dočítala, že chrbtica bábätka je počas dňa často do oblúka a pre jej správny vývoj by sa bábätko malo vždy po spánku pretočiť na bruško. Takže pasieme koníčky na chvíľočku asi tak 4krát do dňa.

 

2.mesic-a

Konečne ho začínajú zaujímať hračky. Do ležadla som mu teda zavesila pár hračiek dostatočne veľkých na to, aby na ne dosiahol, ale že by mal záujem sa ich dotknúť, ani nápad. Skúsenejšia mamička mi poradila, aby som mu vzala jeho ručičku a s ním sa hračky dotkla. No nie, do týždňa si už na nich siahal sám… To som zvedavá, koľko rád sa ešte dozviem. Už sa na nich teším 🙂

Pokiaľ Vás mamičky čokoľvek zaujíma, o čom ste sa tu nedočítali alebo sa chcete podeliť o svoju skúsenosť, neváhajte a napíšte mi to do komentárov pod týmto článkom. Budem sa na Vaše príspevky veľmi tešiť.

mamička Pavla

 

Mohlo by Vás tiež zaujímať

Pridaj komentár

CzechSlovakia