Main menu

 

Milý denníček … aneb môj 5. mesiac s bábätkom

5th aug 2015

Každý mesiac je s Miškom iný a ide to k lepšiemu. Pokrokov je naozaj mnoho. Vždy si hovorím, teraz je to najlepšie. A potom ďalší mesiac – nie, teraz je to najlepšie. Keď sa na vás vaše bábätko smeje a k tomu niečo bľaboce, je to tá najkrajšia vec na svete.

Pretáčam sa a hrám sa

Mišo má pretáčanie na bruško veľmi rád. Viem, že by som nemala, ale doteraz som mu vždy na bruško pomáhala. Chcel sa chudák vždy pretočiť sám, ale vôbec mu to nešlo. Na konci piateho mesiaca na to už Miško prišiel. Od teraz sa pretočí krásne sám, ale späť na chrbát sa bojí. Raz sa totiž pretočil na chrbát a trocha sa buchol o plávajúcu podlahu. Ešte nevie ako na to. Inak mám veľkú radosť, že sa krásne hrá na brušku a zaujímajú ho hračky okolo neho. Na brušku ale nemôže byť stále, takže ho dávam často do ležadla, kde mu na držadlo zavesím rôzne hračky i tie väčšie, aby na ne dosiahol a to je pre neho väčšia zábava. Keď sa pred ním hračka pohybuje, hojdá sa s ním i ležadlo a hračky a to je pre neho omnoho zaujímavejšie. Dokáže si už hračku krásne chytiť, udržať a potom ju samozrejme ústočkami dobre preskúma. Pamätám sa, že napríklad v treťom až štvrtom mesiaci hračku len čapol, ale neudržal ju ani náhodou.

5.mesic-b (Kopírovat)

I k nám dorazil rastový špurt

Rastový špurt dorazil v jemnej forme i k nám. Aspoň som mala ten pocit. Síce Miško nebol tak plačlivý, ale mal potrebu častejšieho kŕmenia. Naplno dojčím doteraz a malý prospieva možno až veľmi dobre. Ale čo ma vydesilo, bola často nazelenaná stolica, čo u rastového špurtu býva. Ako prvé mi napadlo, že moje mlieko nie je tak kvalitné a že má Mišo asi hlad. Keď som si naštudovala prejavy rastového špurtu, stačilo častejšie prikladať a za pár dní bolo po probléme.

Rád zaspávam s plienkou

Nejako s postupom času Mišo nezaspí inak, než že sa musí pritúliť bokom tváričky k bavlnenej plienke. Má to naučené z perovej perinky, kde som mu takisto vždy dávala plienku pod hlavičku a už si na ňu jednoducho zvykol. Takže všade jazdíme s plienkou a má to pomaly ako uspávanku. K tomu zaspávaniu musím ale podotknúť, že ako prvý záchytný bod k spinkaniu je dojčenie, pri ktorom rýchlo zaspí. Lenže dosť často sa mi stávalo, že keď som sa ho snažila preniesť do postieľky, tak sa prebral. Takže som si Miška vzala ešte k sebe, pritúlila som si ho a plienku mu dala okolo tváričky a to bola tutovka.

5.mesic-a (Kopírovat)
Nové zvuky doma

Pre toho kto už má deti ani nemusím zmieňovať, ako blažený je pre bábätká zvuk vysávača, mixéra, fénu a podobných domácich kúzelníkov. Pre nášho Miška to bol len údiv a zasa len údiv. Bábätká ten zvuk jednoducho tak často nepočujú a je to pre nich niečo nové. Hlieny z nosa odsávame jedine odsávačkou na vysávač a pri prvých sekundách tohto zvuku len nehybne pozerá. Raz sa nám stala taká vtipná vec – chcela som upiecť bábovku a tak som šľahala cesto a Miško sa pod hrazdičkou hral na chrbte. Chvíľu som sa na neho nepozerala a keď ten šľahač vypínam, Miško spí s rukami hore ako dudok. Keby tak každé zaspávanie bolo tak rýchle, vôbec by som sa nehnevala.

Moje vlasy padajú ďalej

Minule som vám sľúbila, že dám vedieť, či mi prípravky na vypadávanie vlasov zabrali alebo nie. Musím sa priznať, že ani nie. Možno trochu, ale vlasy mi padajú stále. Snažím sa nefénovať, nežehliť a jemne česať. Ale poznáte to. Keď sa niekam ponáhľate, tak niekedy ten fén použiť musíte. Skúsenejšie mamky mi hovorili, že to prestane, keď skončím s dojčením. Tak to sa fakt načakám, keď ten môj prďoch pije mlieko o sto šesť 🙂

5.mesic-c (Kopírovat)
Pokiaľ Vás mamičky čokoľvek zaujíma, o čom ste sa tu nedočítali alebo sa chcete podeliť o svoju skúsenosť, neváhajte a napíšte mi to do komentárov pod týmto článkom. Budem sa na Vaše príspevky veľmi tešiť.

mamička Pavla

Mohlo by Vás tiež zaujímať

Pridaj komentár

CzechSlovakia