Main menu

 

Moje tehotenstvo – 19. – 23. týždeň

21st júl 2017

A je tu polčas 🙂 Ani sa tomu nechce veriť. Počiatok každého tehotenstva sa mi vždy ťahal, ale akonáhle začnú prvé kopanečky, čas naberie neskutočné obrátky …

Druhý trimester pokračuje

Som v polovici tehotenstva, a ako sa tak hovorí, druhý trimester je zo všetkých trimestrov najpríjemnejšie. A je to svätá pravda. Žiadne nevoľnosti ma netrápia a bruško je zatiaľ tak akurát, že ma nijako neobmedzuje. Cítim sa teraz naozaj fajn, akoby som ani nebola tehula. Bábätko cítim čím ďalej častejšie. Sú to milé kopanečky a ťukance. Pri večernom vaľkaní sa na gauči volám muža „Rýchlo poď sem!“ Dávam mu ruku na svoje brucho a aj on prvýkrát cíti náše druhé bábätko. Je to taká sekundová hrčka, zaťukanie, ale naozaj zreteľné. Keď cítim kopanečky stále častejšie, uvedomujem si, že často hovorím s bábätkom vo svojich myšlienkach. Každý pohyb ma neskutočne hreje niekde vnútri.

Veľký ultrazvuk

Na veľký ultrazvuk som objednaná na iné pracovisko, kde majú modernejšiu techniku. Vyšetrenie mi robí primár miestnej pôrodnice. Do ordinácie ma odprevadil manžel a mohol tiež všetko sledovať. Vyšetrenie sa robí klasicky vrchom cez brucho a trvá o niečo dlhšie ako klasická kontrola na gynde. Nie som žiadny odborník a tých milión vecí, ktoré primár kontroloval, si rovnako nepamätám. Ale čo si spomínam, kontroloval medzi iným prietoky, viditeľnosť vnútorných orgánov, ozvy srdiečka a v neposlednom rade starobu bábätka. Chceli sme si tiež nechať potvrdiť pohlavie a úplne jasne som videla miešok :). Takže u nás je to jasné a oblečky sa budú dediť :). Neodpustím si poznámku, že chlapi gynekológovia absolútne vôbec nešetria s množstvom lubrikačného gélu :). Na konci vyšetrenia mám nohavice totálne zašpinené gélom :). Sú to proste chlapi, čo si budem rozprávať.

Kontrola na endokrinológii

Každý mesiac ma kontrolujú z endokrinológie a tak dochádzam do ordinácie na objednaný deň. Nikdy predtým som na vyšetrenie u endokrinológa nebola, takže je pre mňa všetko nové. Pár dní predtým som bola na odberoch, aby mali porovnanie a tak mi dávku liekov mierne navyšujú. A potom mi dr. robí ultrazvuk krku. Hovorí hodnoty sestre, ktorým rovnako nerozumiem. Po vyšetrení dr. podľa ultrazvuku zistila typ ochorenia štítnej žľazy a výsledok je, že mám aktívne protilátky štítnej žľazy. Inak povedané tieto látky mi bránia normálnej funkcii štítnej žľazy a vraj je to najčastejší typ ochorenia. Takže fajn, nie som jediná a môžem smelo ďalej zobať prášky.

Ako sa celkovo máme

Nejako sa zabúdam zmieňovať o váhe, omg :). Do 20. týždňa som pribrala 4 kilá. V priemere každý mesiac priberám tak jedno kilo. Tlak mávam skôr nízky, takže občas som neistá a cítim sa ako vo sne a to vôbec nie je príjemné. Ale na gynde ho mám normálny, pretože vždy musím dôjsť kúsok pešo a som tam tak akurát. Možno kvôli tomu tlaku mávam chuť na tak trochu „oklamanú“ kávu. A ako taká káva vyzerá? Je z trošky instantnej kávy a väčšieho podielu Cara. Pri druhom tehotenstve už toľko vecí neriešim a keď mám na niečo chuť, dám si to :). U prvého bábätka som pila maximálne bezkofeínovú a rovnako som potom na obale vyčítala, že aj tá obsahuje kofeín. Inak syn sa veľmi teší na súrodenca o to viac, že to bude braček. Skoro denne mi pusinkuje brucho a túli sa k nemu, až som z toho namäkko, ako veľmi má bračeka rád. Snáď mu to vydrží :).

Prečítajte si aj ďalšie tehotenské príbehy alebo pokračovanie môjho príbehu – Moje tehotenstvo – 24 – 28. týždeň.

Pozrite sa tiež na veľký výber dojčenského oblečenia a dojčenských potreb.

S prianím krásneho dňa
www.mimulo.sk

Mohlo by Vás tiež zaujímať

2 comments on “Moje tehotenstvo – 19. – 23. týždeň

  1. Pingback: Moje tehotenstvo – 5. – 8. týždeň tehotenstva | Blog Mimulo

  2. Pingback: Moje tehu – 14. – 18. týždeň | Blog Mimulo

Pridaj komentár

CzechSlovakia