Main menu

 

Moje tehotenstvo – 5. – 8. týždeň tehotenstva

14th mar 2017

Je po sviatkoch. Hurá! Dni Žranica sa pominuli a ja mám nejaké to kilečko navyše. Samozrejme – budem zaryto hovoriť, že za to môže tehotenstvo, haha :). Čaká ma ďalšia kontrola a to v 8. Týždni. Moc sa teším, až uvidím naše zlatíčko. Oveľa viac si druhé tehotenstvo užívam. Prečo? Pretože je druhé a posledné 🙂 A tiež možno preto, že to prvé strašne rýchlo utieklo a spomienok na neho je nejako málo.

Kontrola v 8. týždni

Je 9. 1. a idem na kontrolu v 8. týždni. Pred návštevou gyndy som dosť nervózna. Mám obavy, či je bábätko v poriadku. Prepadajú ma smutné príbehy o mĺkvych tehuľkách. Viem. Nesmiem myslieť na zlé veci, ale nejde mi je vyhodiť z hlavy. A tak sa modlím, aby dieťatko bolo v poriadku a bilo mu srdiečko. Tesne pred zvolaním môjho priezviska sedím v čakárni ako prikovaná. Nervy na dranc. Hlava proste robí svoje, alebo že by len obyčajné hormóny? Čert vie. Skrátim to. Kontrola dopadá na jednotku a srdiečko bije! Dr. na mňa obracia monitor a ja prvý krát vidím blikajúce srdiečko. Na minulej kontrole v 5. týždni nešlo poriadne vidieť ani celé telíčko, o srdiečku ani nehovoriac. Podľa ultrazvuku je bábätko staršie než podľa poslednej MS a upravuje mi termín pôrodu o štyri dni skôr. Po celkovej kontrole bábätka doktor pokračuje slovami – tak sa pozrieme ďalej … Ja na neho – no nehovorte, že hľadáte ďalšie ?! On na to – ale to by ste sa divila, pred pol rokom som tu mal dvojčiat jedno za druhým. Dobrá správa je – máte tam „len“ jedno. Sestra ma následne objednáva na dobrovoľný skríning v 13 týždni. Bola som aj u prvého, takže nie je nad čím premýšľať. Skríning je podľa mňa veľa podrobný a nič sa u neho len tak neprehliadne. Ale to až v budúcom denníku.

Nevoľnosti, chute?

Patrím do skupiny nikdy nezvracajúce. Len občas mám v hrdle pocit na dávenie. Tento pocit mám len medzi jedlami. Len v 7 týždni som mala ten pocit celé dva dni. Hnusný pocit v hrdle na zvracanie. Keď mám skúsiť ráno len čaj pre malého, tak sa dávim. Ale raňajky a zvyšok v pohode zjem. Len to prvé prehltnutie je akosi problém. Viem, nemám si načo sťažovať. Môže byť vždy horšie, ale ja to mám proste takto. Chute na sladké „zatiaľ“ naopak nemám vôbec. Pred otehotnením som pila kávu denne a s ňou nejakú mňamku. Teraz kávu nemôžem, sama ani nechcem a s ňou zmizli i chute na sladké 🙂 Ako som zo začiatku nahrádzala kávu, tak ani Caro mi nejde. Musím poznamenať, že u prvého mi vôbec nič nebolo, ani dávenie a Caro som vždy pila s chuťou. Ako sa hovorí, každé dieťatko je originál a žiada si niečo iné.

Vnímam zmeny na tele

Každú chvíľu ma neúprosne pichne v podbrušku. Niekedy chvíľu, inokedy dlhšie pobolí a prestane. Kašľanie alebo smrkanie v ľahu je dosť krutý hazard. Áno, maternica si robí svoju prácičku a ja si len zvykám. Nedá mi to a zase musím podotknúť, že u prvého som toľko bolestí brucha fakt nemala. Nakoniec jedna pikantná vec, ktorá by určite potešila ženy. Zväčšili sa mi prsia a dokonca vypĺňajú celú podprsenku :), Juchú. Po ročnom dojčení prvého syna sa mi prsia tak zmenšila, že takéto som nemala ani pred prvým tehotenstvom. Preto to dočasné nadšenie :).

Ďalší denník je jasný. Kombinovaný skríning v prvom trimestri + vypísanie tehotenského preukazu.

Pozrite sa tiež na veľký výber dojčenského obečenia a dojčenských potreb.

Prečítajte si aj ďalšie tehotenské denníky:

Mohlo by Vás tiež zaujímať

One comment on “Moje tehotenstvo – 5. – 8. týždeň tehotenstva

  1. Pingback: Moje tehotenstvo – 9. – 13. týždeň | Blog Mimulo

Pridaj komentár

CzechSlovakia