Main menu

 

Päť viet, na ktoré sú mamičky po pôrode alergické

18th okt 2017

Mamičky po pôrode to skutočne nemajú jednoduché, otvára sa im nový svet, všetko sa mení, všetky najhoršie predstavy, čo ich čaká a neminie v starostlivosti o bábätko, predbehne skutočná realita.
V prvých dňoch po pôrode si pripadáme ako v nočnej more a často sa zaoberáme myšlienkou, či sme dobré mamy. Neustále nás tiež napadá, že to nikdy nemôžeme zvládnuť. Než prekonáme prvé dva mesiace, hormóny a obavy sa postarajú o naše výkyvy nálad a budeme potrebovať predovšetkým podporu a nežnú náruč. Rozhodne nebudeme jasať zo žiadnych ani dobre mienených rád a už vôbec nie z výčitiek. Na aké „hlášky“ sú teda mamičky po pôrode podľa výskumu najviac alergické?

„Prečo sa trochu viac nevyspíš!“

Vetu tohto typu počujete veľmi často a vo všetkých rôznych obdobách, dokonca aj vlastné ja vo vašej hlave vás na ňu bude upozorňovať. Ale keďže novorodený uzlíček bude potrebovať neustálu starostlivosť, tak si moc spánku neužijete. A keďže spánok bude to jediné, na čo v prvých dňoch budete myslieť, rozhodne o ňom nebudete chcieť ešte počuť od ostatných. A keď sa ku všetkému pridajú poznámky o tom, ako vyzeráte unavene a vyčerpane a že si musíte niekedy zdriemnuť, je to k zošaleniu.

„Prečo to robíš týmto spôsobom? Ja by som to urobil / a inak. „

Rady, rady, rady a komentáre a odporúčania. Najbližšie vám síce budú chcieť skutočne pomôcť a uľahčiť vám od starostí, ale všetkých rád budete mať niekedy skutočne plné zuby a proste si to staranie sa o bábätko budete chcieť urobiť konečne po svojom. Ale pozor, akonáhle niečo urobíte po svojom, prídu opäť rady, ako by ste to mala urobiť inak a že sa to robí inak. Najlepšie bude rodinu zľahka upozorniť, že sa o svoje dieťa zvládnete postarať a chcete si všetku starostlivosť skúsiť po svojom. Ako tiež inak?

„Čo robíš celý deň doma, že nič nestíhaš!“

Obľúbená veta našich mužov, pripravte sa na ňu! Občas sa stane, že z nej budete úplne vyčerpaná a budete ho chcieť roztrhnúť na dve časti, aby vedel, čoho všetkého ste ešte schopná. Ale časom také reči prestanete vnímať, vaša alergia mierne ustúpi, pretože sama zistíte, že by si to s vami vaša drahá polovička nikdy nevymenila, pretože by váš muž v týchto začiatkoch s bábätkom stihol oveľa menej vecí, ako vy, keď nestíhate … A komu by potom udeľoval svoje rady a výčitky a komu by potom ukazoval svoj jedinečný, výnimočný a dokonalý charakter.

„Ty už s nami nikam nechceš chodiť?“

Prvé mesiace po pôrode a pravdepodobne celý rok nebudete mať moc čas na žiadne návštevy, stretnutí či večierky. Budete chcieť byť so svojím bábätkom a budete sa učiť spoločnému spolužitiu. Avšak to vôbec neznamená, že by ste nikam rada nevyrazili. Preto na nejaké výčitky, že už nechcete s priateľmi nikam chodiť, budete skutočne alergická, pretože pravdou bude pravý opak.

„Prečo ste neprišli skôr?“

Či už budete mať jedno alebo dve deti, po pôrode bude skrátka ťažké prísť niekam včas. Vypraviť sa s malým bábätkom vskutku nie je jednoduchá záležitosť, ale málo ľudí bude mať pre vašu nedochvíľnosť pochopenie, obzvlášť vaša rodina alebo blízki, ktorí by to práve pochopiť mali. Teda vetu daného typu, pozri vyššie, budete počuť často a často z nej budete mať alergickú vyrážku. Ale hlavu hore, časom nacvičíte s vašimi deťmi aj príchody a odchody, aj keď vám to zo začiatku príde nemožné, obzvlášť ak budete mať malé čertovskými.

Na čo ste alergické vy?

Prečítajte si aj ďalšie články o pôrode:

Pozrite sa na veľký výber dojčenského oblečenia a dojčenských potrieb, u nás si určite vyberiete.

S prianím krásneho dňa
www.mimulo.sk

Mohlo by Vás tiež zaujímať

One comment on “Päť viet, na ktoré sú mamičky po pôrode alergické

  1. Pingback: Chudne sa dojčením? Áno či nie? | Blog Mimulo

Pridaj komentár

CzechSlovakia