Main menu

 

Plavky do nepohody

23rd jún 2016

Leto sa už nezadržateľne blíži a čo nám nesmie v lete nikdy chýbať? No predsa plavky. Bezpochyby nesmú chýbať ani našim najmenším. Veď voda, plávanie, bazény, vodné nádrže, rieky a moria sú pre naše deti symboly leta číslo jeden. Avšak s našimi deťmi predsa len pobyt v lete pri vode nie je tak úplne jednoduchý a už vôbec nie veľmi zdravý, čo sa týka slnečného žiarenia. Prvé, čo ich môže aspoň trochu ochrániť a nám rodičom uľaviť od starostí, sú tie správne plavky. Aké plavky pre tých našich neposedníkov vybrať, aby sme si rekreáciu pri vode užili bez zbytočných nehôd a trápenia? Máme veľa možností, len si správne vybrať.

Špeciálne UV plavky

Najdôležitejšou položkou pri kúpaní sú samozrejme plavky nášho dieťatka. Preto sa mnoho rodičov snaží vybrať tú najlepšiu variantu. Na trhu máme rôzne plavky pre deti, väčšinou klasické, z materiálu určeného na plávanie, ale rodičia pre svoje deti obyčajne potrebujú trocha viac. A tak si môžeme kúpiť aj pár špeciálne navrhnutých noviniek a vychytávok v rade plaviek pre našich malých plavcov. Jednými z nich sú plavky, ktoré sú vyrobené z materiálu, ktorý neprepúšťa UV žiarenie, čo by sme obzvlášť u tých najmenších detí ocenili najviac.
Vyberať si môžeme tiež rôzny dizajn. Napríklad niektoré jednodielne plavky majú dokonca úzky golier, rôzne vzory, predný zips alebo cvoky a krátke rukávy aj nohavičky (UPF býva v prevažnej miere 50). Alebo je tu súprava plaveckých šortiek a plaveckého trička s krátkym alebo dlhým rukávom z materiálu, ktorý chráni pred slnečným žiarením. Opäť si môžeme vybrať z mnohých farebných prevedení a dizajnov.

Neoprenové plavky

Veľmi obľúbené a najviac odporúčané, zvlášť pre dojčatá a batoľatá, sú neoprénové plavky. Neoprén prepustí moč z 60% a nedochádza tak k nežiaducemu efektu, kedy plienka nasiakne, je ťažká a sťažuje deťom pohyb. Väčšina detských plaveckých kurzov vo Veľkej Británii odporúča, aby ich malo každé dieťa. Hlavná myšlienka spočíva v tom, že plávate so svojím bábätkom – nie s obsahom jeho plienky. Sú vyrobené z 1mm pružného elastického neoprénu s mäkkým priliehavým strihom a širokým pásom z tkaniny s vysokým obsahom kaučuku, aby všetky nečistoty zostali vo vnútri.
Dizajn bol navrhnutý plaveckými inštruktormi a rodičmi, ktorí pamätali na potreby svojich detí. Tak jednoduché a napriek tomu tak účinné, žiadne šnúrky, žiadny suchý zips, žiadna guma. Môžu byť nosené s konvenčnými plávacími plienkami alebo bez nich, ich podšívka sa veľmi ľahko čistí. Mnohé plavky tiež chránia pred slnečným žiarením. Predávajú sa buď ako nohavičky s nohavicami, bez nich alebo aj ako bermudy. Môžeme si však kúpiť aj komplet, vršok je obdobou trička s krátkymi rukávmi a tričko býva upnuté až ku krku, k tomu sa dodávajú priliehavé kraťasy. Veľkým hitom sezóny sa stanú pre našich najmenších neoprénové plavky spojené s UV ochranou, teda všetko v jednom.

Plavky na kúpanie i obdivovanie

Keď už vieme, že máme šikovné dieťa, ktoré môže plávať bez nehody, vrhneme sa na výber pekných dizajnových plaviek. Keď sa budeme snažiť, kúpime také plavky, aké si len budeme priať, pre chlapcov bermudy alebo slipové plavky s vytlačeným vzorom ich hrdinov a pre dievčatká nájdeme ešte viac prekrásneho plaveckého tovaru, dievčatká môžu potom plávať v plavkách jednodielnych aj dvojdielnych, s čipkou i bez nej, s volánmi, gombíkmi, mašličkami, jednoducho naše dievčatko si zapláva v nádhere, z ktorej budú oči prechádzať nám všetkým. Či by ste pre svoju dcérku chceli skôr dizajnové plavky než funkčné a ešte nosí detské plienky alebo sa ešte nepýta na záchod? Určite im do nich kúpte plaveckú plienku. A o nich viď nižšie.

Látkové i jednorazové plavecké plienky

Ak chceme zaobstarať svojmu dieťaťu bežné plavky, ale stále sa ešte môžeme dočkať nejakej tej príhody vnútri plaviek. Je lepšie zaobstarať mu do nich buď plaveckú plienku textilnú alebo jednorazovú. Textilné plienky sú nastaviteľné, vhodné pre deti od 3 – 30 mesiacov a použiť ich tak môžete niekoľko sezón. Materiál je príjemný na dotyk a jemné lemovanie plienok je šetrné k detskej pokožke. Veľkosť plienok je nastaviteľná pomocou suchých zipsov a 3 cvokov. Jemne lemované okraje zaručia malému plavcovi pohodlie. A materiál zložený z 3 vrstiev tak spoľahlivo zabraňuje úniku. Praktické a rýchle sú aj plienky jednorazové, majú pekné motívy Disney postavičiek, do vody ich môžeme použiť samostatne alebo ich vsunieme pod klasické plavky, po kúpaní v bazéne ich dáme bábätku dole a potom dáme novú plienku, aby bolo v suchu a mohlo opäť bezstarostne plávať vo vode.

S prianím pekného dňa
Mgr. Daniela Fruhwirtová-Hradská
www.mimulo.sk

Mohlo by Vás tiež zaujímať

Pridaj komentár

CzechSlovakia