Main menu

 

Plodné dni podľa splnu? Je to možné?

1st mar 2018

Astrológia je v dnešnej dobe veľmi obľúbená a svetoznáma veda, vďaka ktorej môžeme odhaliť mnoho o našej budúcnosti. Ruku na srdce, kto dnes aspoň čiastočne nezatúžil uveriť vo svoju hviezdnu predpoveď? Kto vlastne nepozná svoje znamenie hviezdneho zverokruhu?

Vo hviezdach hľadáme už po stáročia odpoveď na mnohé. Aj dnes sa na nich obracia veľa ľudí, mladých párov, slobodných žien. Práve preto mnohí astrológovia teraz riešia podľa postavenia planét a splnu tiež otázku plodnosti. A snáď aj z toho dôvodu, že mladých neplodných párov nebezpečne pribúda.

Niektoré teórie v rámci astrologických kruhov poukazujú na možnosť riadiť svoju plodnosť podľa splnu. Mnoho žien sa podľa toho už začalo riadiť a daná téma sa rieši tiež v mnohých ženských kruhoch. Je možné riadiť svoju plodnosť podľa splnu a sú pri ňom ženy skutočne plodnejšie?

Dva mesačné cykly

Podľa knihy Mirandy Grey Rudý měsíc sa ženina energia pohybuje okolo obdobia ovulácie, a preto sa tiež môže zladiť s mesiacom. Ak by sme sa dokázali pomocou menštruačného cyklu zladiť s mesiacom, môžeme skutočne aj vďaka splnu otehotnieť, pretože práve pri ňom budeme najplodnejšie. Môžeme teda počas svojho cyklu vypozorovať, že sa naše telo ladí na dva mesačné cykly – na cyklus bieleho a červeného mesiaca.

Cyklus bieleho mesiaca čiže cyklus „dobrej matky“ – Menštruácia prichádza okolo novu a ovulácia okolo splnu. Tento systém je oslavovaný vo väčšine náboženstiev a pri obradoch plodnosti. Stretáva sa pri ňom tvorivá sila mesiaca a ženy, takže tvorivá energia smeruje k počatiu dieťaťa alebo založeniu rodiny.

Cyklus červeného mesiaca čiže cyklus „zlej ženy“ – Menštruácia prichádza v období splnu a ovulácia okolo novu. Tvorivá energia nesmeruje k plodeniu detí (realizáciu v hmotu), pretože k ovulácii dochádza v období „temnoty“ novu. Tvorivá energia je úplne zameraná na vnútorný vývoj. V knihe sa môžeme dočítať, že muži tento cyklus vnímajú ako silnejší a nekontrolovateľnejší, preto býva označovaný ako cyklus zlej ženy, múdrej ženy, zvodkyne alebo odpornej čarodejnice, ktorá uplatňuje svoju sexualitu na niečo iné ako na počatie ďalšej generácie. Ženy, ktoré žili v cykle červeného mesiaca, boli vylúčené z obradov splnu a osláv ovulujúcich žien. Pripomínali totiž temnú stránku žiarivého mesiaca v splne.

Luna je dobrá matka

Z texte vyššie teda vieme, že spln sa dá brať ako symbol materstva. Keď to teda dosť zjednodušíme. Horoskopy sa vypisujú postavením a pôsobením jednotlivých planét, čo do povahy človeka. Tiež z nich vieme, že Luna v tom zastupuje ženskú stránku a prístup k materstvu. Vďaka tomu teda tiež môžeme riadiť svoju plodnosť.

Luna, plodnosť a jej liečba

Na menštruačnom cykle, ktorý je vedený mesiacom, postavili profesionálni astrológovia liečbu plodnosti. Ak ženy práve ovulujú počas splnu, môžu ľahšie otehotnieť, ale tie ženy, ktoré majú cyklus postavený inak a nemôžu sa zladiť s mesiacom, si môžu od astrológov urobiť výpočet plodných dní, ktoré budú najbližšie splnu. Vďaka tomu potom ľahšie otehotnejú. Tiež sa sleduje postavenie Luny okolo nášho hviezdneho znamenia, čím viac sa mesiac v splne približuje nášmu znameniu alebo sa v ňom priamo vyskytuje, tým sme plodnejšie. Stručne povedané, ak sa približuje spln nášmu zrodeniu, môžeme si byť isté, že takisto otehotnieme. Aj u mužov to funguje. Vraj sa im počas splnu zrýchľujú spermie a počas splnu v ich znamení taktiež. Niektoré páry sa po neúspešnom umelom oplodnení (IVF) obracajú aj na astrológiu. A je preukázané, že výpočet ovulácie podľa splnu skutočne niektorým z nich pomohol. Otehotneli spontánne.

Môžeme tomu veriť a nemusíme, každopádne astrológia je rovnako ako medicína veda (alebo veštkyňa?). Preto je dnes tak využívaná a zneužívaná. Avšak spln pôsobí na naše zdravie i náladu. Ak by sme vysledovali jeho pôsobenie na náš menštruačný cyklus, možno by sme sa čudovali. Ono predsa všetko je riadené vesmírom, nech je to napríklad ten náš vnútorný.

Prečítajte si aj ďalšie články na tému tehotenstvo:

S prianím pekného dňa
Mgr. Daniela Fruhwirtová-Hradská
www.mimulo.sk

Mohlo by Vás tiež zaujímať

2 comments on “Plodné dni podľa splnu? Je to možné?

  1. Pingback: Keď sa druhé dieťa nedarí | Blog Mimulo

  2. Pingback: Ako vyzerala snaha o počatie podľa storočia | Blog Mimulo

Pridaj komentár

CzechSlovakia