Main menu

 

Pozitívny test alebo ako to všetko začalo

15th feb 2017

Môj príbeh začína malým zázrakom a radou prekvapení. Mám 28 a doma máme jedného dvojročniačka. A ako to už býva – keď vidíte, ako je vaše dieťa čím ďalej viac samostatnejšie, hovoríte si, je na čase mu zaobstarať súrodenca. Vždy sme si s manželom hovorili, že takýto párik by nám stačil.

Ako to všetko začalo

Prvý chlapec sa podaril hneď na prvýkrát. Som teda napnutá ako traky, čo bude teraz. Po pôrode som mala zavedené vnútromaternicové teliesko. Nemusím teda riešiť žiadnu pauzu a môže sa ísť na vec. Zobem od začiatku len kyselinu listovú rovnako ako u prvého syna (pre správny vývoj bábätka). Čo ma dosť prekvapuje, je trochu rozhodený cyklus po vybratí telieska. Prvý mesiac cyklus 31 dní a druhý 25 – čo to sakra je, hovorím si. Neriešim zatiaľ žiadne ovu testy, teploty ani nič podobné. Pripadá mi skoro tieto veci riešiť. Tretí mesiac si teda hovorím, že keď mám cyklus kratší, ovu môže prísť skôr. Netlačíme na pílu. Dávame tomu voľný priebeh, proste keď je na to chuť. Akurát pred ovuláciou ideme na to častejšie :). Vôbec netuším, ktorý deň sa zadarilo. Obdivujem dievčatá, ktoré vedia presne na deň, keď sa im to podarilo. Jedna vec je v treťom mesiaci snaženia iná. Som vnútorne absolútne pokojná. Skoršie mesiace som bola dosť zvedavá, či sa zadarilo a tŕpla do dňa MS. A teraz? Dni plynú a ja som úplne v pokoji. Raz ráno ma z ničoho nič napáda urobiť si test. Mám doma práve jeden jediný. Zrovna mám 26 deň cyklu. Hovorím si, a nie je to skoro? Ale čo, ak to neklaplo, tak tam nič nebude, pomyslím si. Ovládol ma pesimizmus, ale medzierka zvedavosti vo mne v tú chvíľu predsa len je. Keď sotva pokladám papierik, druhá čiarka sa rysuje ešte skôr než kontrolná čiarka. To je divné, hovorím si. Nenapadá ma nič iné, než prevrátiť papierik, či sa na neho nepozerám blbo. A za sekundu na mňa pozerá aj kontrolná čiarka. Ešte ani v tej chvíli mi nedochádza, že sa pozerám na pozitívny test. Je to zvláštne. Keď som v minulosti pozerala na negatívny test, bola som sklamaná. Keď pozerám na pozitívny, mala by som skákať dva metre vysoko a pritom som ešte skeptik. Hovorím si, to ako fakt? Razom sa dostaví neopísateľný pocit. Údiv a hrejivé chvenie niekde vnútri. O dva dni neskôr si kupujem ešte jeden test. Chcem sa uistiť, či prvý test neklamal a za druhé či čiarka silnie. Druhý test je opäť pozitívny so silnejšou druhou čiarkou …

Ako som to oznámila svojmu mužovi

Chlap je v práci a ja mám čas premýšľať, kedy mu to poviem. Je 9. 12. Bol by to pekný darček k Vianociam, hovorím si. Ale čo keď ma do tej doby bude niekto podozrievať alebo sa dokonca prekecnem ?! V takýchto situáciách klamať jednoducho neviem. Musí to vedieť ako prvý, o tom žiadna. Takže keď príde z práce a bude na to vhodná chvíľa, poviem mu to. Muž vchádza do kuchyne, v tú dobou náš chlapec po obede spí. Nadhodí, ako je super, že malý spí a že má na mňa náramnú chuť :). A mne tým prišiel náramne do rany. Jednoducho sa ho spýtam, či chce vedieť novinku a po kývnutí ja na to „som tehotná“ (u prvého som mu ukázala test, preto som to chcela oznámiť inak). On na to, „fakt? tyyy brďo „(Moja aj jeho reakcia je akosi podobná 🙂 ). Smeje sa a chvíľu na to je strašne zarazený, ako je možné, že sa to podarilo tak skoro. Táto správa ho jednoducho dostala a dlho ju vstrebával. Typický chlap :).

Fotečka ešte pred Vianocami?

Čoskoro na to volám na gyndu, či mám prísť pred Vianocami alebo až po. Sestra ma objednáva ešte pred Vianocami a v deň prehliadky som v 5 týždni. Mudr tehotenstvo potvrdzuje a ja som šťastná, že vidím prvýkrát svoje druhé bábätko. Aj keď je vidieť len máličko. Jedna z vecí, ktorú si budem dlho pamätať. Zároveň si oddýchnem, že je všetko v poriadku. Domov si odnášam prvé fotečky nášho druhého bábätka. Fotku potom dávam do peknej obálky a odovzdávam ju mužovi až na Štedrý večer pri stromčeku. Nech má aspoň malé prekvapenie.

Oznámenie rodine

Najprv si s chlapom hovoríme, ako by bolo pekné povedať rodine na Štedrý deň tú krásnu novinu. Lenže v mojom mužovi sa objavujú pochybnosti, či to nie je moc skoro. Vyhoviem mu a dohovárame sa, že keď to bude nevyhnutné, oznámime to. Medzi sviatkami sa vypije aj niečo ostrejšie a to bol práve ten impulz. Koniec koncov si hovorím, že či sme to prekvapko rovnako veľmi neoddialili :). Moja mama má narodeniny a pri prípitku sme to všetkým prítomným oznámili. Milo ma prekvapuje, ako sú všetci nadšení. Rovnako milé reakcie sú u rodiny môjho muža. Zdieľajú našu radosť a niektorí ma aj objímajú. Dodnes na to pekne spomínam.

Nabudúce Vám napíšem: Ako dopadla kontrola v 8 týždni. A čo nevoľnosti, zmeny tela a podobne?

Prečítajte si aj ďalšie články o tehotenstve:

Pozrite sa na veľký výber dojčenského oblečenia a dojčenských potrieb.

Mohlo by Vás tiež zaujímať

Pridaj komentár

CzechSlovakia