Main menu

 

Rady našich babičiek ako otehotnieť

26th okt 2018

V dnešnej dobe je snáď zázrak prirodzene plánovane otehotnieť. Posledná doba je typická tým, že čím ďalej tým viac párov má problémy s otehotnením. Túžba po vlastnom bábätku je silná, avšak pokiaľ nie je uspokojená, predstavuje to pre pár veľké trápenie. Moderná medicína je na vysokej úrovni, ale niekedy ani tá nevie pomôcť, a tak sa ľudia, túžiaci po bábätku, uchyľujú k praktizovaniu rôznych babských rád, ako čo najlepšie a najrýchlejšie otehotnieť. Ak túžite po bábätku, ktoré stále neprichádza, potom môžete vyskúšať neškodné rady našich babičiek. Tieto rady pomáhali k dieťatku mnohým ženám v histórii.

Naši predkovia neboli hlúpi. Poznali dobre svoje telá. Ľudia žili prostý život. Lekár bol vždy vo väčšom meste a dovoliť si ho mohli len bohatí chorí. Obyčajným ľuďom pomáhali babky korenárky, bylinkárky a babice, ktoré odovzdávali po generácie rady založené na svojich skúsenostiach a skúsenostiach ľudí v okolí.

Ako často sa milovať?

Naše babičky vedeli, že k otehotneniu nie je nutné mať sex každý deň. Ženy sa riadili ovuláciou a tiež poznali životaschopnosť spermií. Štatistiky uvádzajú, že najviac počatí vychádza z pohlavného styku asi päť dní pred ovuláciou. Spermie sú veľmi rýchle a už asi hodinu po súloži je možné ich pozorovať vo vajcovodoch ženy. Pokiaľ vo vajcovodoch nie je vajíčko, ešte nie je všetko stratené. Sú totiž spermie, ktoré na ceste za vajíčkom „odpočívajú“ a potom majú väčšiu výdrž, než tie prvé rýchle. Úplne s istotou možno tvrdiť, že spermie vydržia životaschopné minimálne 48 hodín, avšak niektoré dokonca aj 1 týždeň. Preto sa odporúča v období ovulácie milovať raz za dva až tri dni.

Ak chcete otehotnieť, potom žiadne teplo a horúce kúpele!

Žena aj muž v dobe snaženia by sa mali vyhnúť horúcim kúpeľom. Ženám prílišné teploty spôsobujú poruchy ovulácie. Horúčava škodí aj mužom. Zle sa potom tvoria spermie. Babičky predtým odporúčali mužom ochladzovanie semenníkov. Muž si musel niekoľkokrát denne na pár minút oplachovať semenníky studenou vodou.

Liečivá sila byliniek

Už po stáročia používali ženy bylinky pri rôznych zdravotných komplikáciách. Bylinky boli veľkými pomocníkmi pri úprave hormonálnej hladiny v tele, pri prekrvení orgánov, pri stimulácii maternice. Najobľúbenejšou bylinkou pre podporu správnej funkcie hormonálneho cyklu ženy bola a stále je alchemilka. Tá posilňuje ženské orgány a prispieva rastu sliznice maternice. Pôsobí proti potratom a zvyšuje pravdepodobnosť počatia. Je jedinečná pri menštruačných poruchách, tlmí menštruačné bolesti a nadmerné krvácanie. Lieči zápalové ochorenia v podbrušku, zápaly vaječníkov a pod. Ženy si z alchemilky pripravovali čaj.

Ďalšími skvelými bylinkami sú:

Medovka, ktorá odstraňuje nepravidelnosti menštruačného cyklu a redukuje menštruačné bolesti. Maliník, ten pomáha s bolestivou a silnou menštruáciou. Uvoľňuje hladké svalstvo maternice. Maliník by sa nemal užívať v prvom trimestri tehotenstva, pretože môže vyvolať predčasné sťahy maternice.

Palina pravá prečisťuje krv a odstraňuje pošvové výtoky, reguluje cyklus.

Železník lekársky má pozitívny vplyv na ženské orgány, ovplyvňuje činnosť maternice a zlepšuje funkciu vaječníkov

Harmanček má kladný vplyv na ženské orgány, tíši menštruačné bolesti a užíva sa pri predmenštruačnom syndróme a na regeneráciu po pôrode.

Šalvia sa podobá ženskému hormónu estrogénu. Užíva sa v puberte, v prechode a pri nepravidelnej menštruácii, vyvoláva oneskorenú menštruáciu a je skvelá ako regeneračný prostriedok po potrate.

Rebríček je tiež veľmi často používanou bylinou pri nepravidelnej menštruácii, menštruačných bolestiach a kŕčoch.

Ďalej sa odporúča užívať zázvor, cesnak, chilli, zeler.

Žite zdravo

Pri snahe o otehotnenie je dôležité, aby mala žena zdravé telo. Je nutné dodržiavať správnu životosprávu. Základom je pestrá, čerstvá a vyvážená strava, ktorá obsahuje množstvo vitamínov a minerálov (spermiám prospieva zinok, selén, vitamín C, E, B12), kvalitné tuky a správne sacharidy. Jedzte to, čo jedli naše babičky. Žiadne údeniny, polotovary plné konzervantov, umelých farbív a aróm. Žiadne vyprážané výrobky, cukrovinky a sladké limonády. Pozor na nadbytok alkoholu, kávy a cigariet.

Dôležitým faktorom zdravého štýlu je dostatok pohybu. Vďaka pohybu sa telo navyše dostáva do psychickej pohody. Súčasťou zdravého životného štýlu je aj ideálna váha. Ženy s veľkou nadváhou majú zníženú schopnosť otehotnieť, hrozia im častejšie komplikácie v tehotenstve (tehotenska cukrovka, vysoký krvný tlak). Avšak ani podváha nie je pre otehotnenie vhodná. Príliš nízka telesná hmotnosť môže byť príčinou porušenej hormonálnej funkcie vaječníkov.

Správna poloha pri sexe

Niektoré babičky radia ako najvhodnejšiu polohu pre otehotnenie misionársku, s tým, že by si žena po styku mala podložiť zadoček vankúšom, tak aby spermie mali čo možno najjednoduchšiu cestu. Už babičky praktizovali a odporúčali pri snažení sa o bábätko urobiť po styku sviečku. Skrátka ľahnúť si a zdvihnúť nohy, zadoček vypodložiť a v tejto polohe zotrvať desať až dvadsať minút.

Milovanie je radosť

Aby mohlo dôjsť k počatiu, je nutný orgazmus muža. Bez toho to nepôjde. Ale je zaujímavé, že aj orgazmus ženy môže prispieť k zdarnému výsledku. Vďaka sťahom pošvy sú spermie nasávané do krčka maternice, teda smerom k vajíčku. Vždy sa odporúčalo milovať sa s chuťou a radosťou, bez nútenia sa do robenia bábätka.

Buďte trpezlivé

že to byť ťažké. Vy tak strašne chcete dieťatko a výsledok stále nikde. Skúste si naordinovať väčšiu pohodu a pokoj, vyskúšať pár babských tipov na otehotnenie. Nie nadarmo sa hovorí – trpezlivosť ruže prináša. Psychika je totiž v otázke otehotnenia dôležitá. Psychický stav ženy je naozaj kľúčový. Vyhýbajte sa stresovým situáciám. Stresové hormóny dokážu ovplyvniť funkciu vajíčkovodov a prekrvenie maternice. Dokážu dokonca zablokovať ovuláciu.

Prečítajte si aj ďalšie články:

S prianím pekného dňa
www.mimulo.sk

Mohlo by Vás tiež zaujímať

One comment on “Rady našich babičiek ako otehotnieť

  1. Pingback: Ako si vypočítať plodné dny | Blog Mimulo

Pridaj komentár

CzechSlovakia