Main menu

 

Slnečné dni sú tu! Hurá za výletmi!

4th máj 2018

Slnečný svit nám už spríjemňuje každý deň. A deti sa tešia na zážitky pod šírym nebom. Takisto nás dospelých lákajú teplé dni k mnohým aktivitám. Konečne môžeme začať plánovať výlety. Avšak s deťmi to predsa len nie je také jednoduché, deti sa musia na výletoch baviť, aby sme nemuseli počúvať ich sťažnosti. Každopádne nie je od veci ich pri cestovaní tiež vzdelávať. Aké dobrodružstvo teda môžete deťom dopriať?

Stále si nie ste istí, čo by vaše deti mohlo baviť? Dáme vám pár tipov, ktorými svoje ratolesti rozhodne nesklamete.

Za zvieratkami

Kam s detmi? No predsa do ZOO. A za zvieratkami všeobecne. Zvieratá jednoducho deti bavia. Radi skúmajú, ako sa zvieratká správajú aj kŕmia. So zvieratami sa aj smejú a spoznávajú nové druhy. A hlavne na vlastné oči uvidia svojich obľúbených zvieracích hrdinov a kráľa prírody. Malých pozorovateľov môžete vziať aj do zooparku a na malé zvieracie farmy, kde môžu spoznávať aj klasické domáce zvieratká, do zábavného parku s farmou či na vychádzku na koňoch.

Za zábavou

Čo deťom nesmie chýbať na žiadnom výlete je, ako sme už spomínali, zábava. Návšteva zábavného parku ich s istotou nesklame. Zábavné parky a zábavné centrá s množstvom atrakcií sú rajom pre všetky deti. Atrakcie v prírode sú bezpochyby skvelým zážitkom pre celú rodinu. Deti v zábavných centrách môžu nájsť trampolíny, bludisko, miniatúry hradov a zámkov, atrakcie, ktoré môžu preliezať, opičie dráhy z dreva, vozidlá, vláčiky a mnoho ďalšieho.

Za vodou a športom

Ktoré výlety deti najviac zbožňujú? Áno, výlety za vodou. Svoje malé ratolesti rozhodne nesklamete, keď ich vezmete do aquaparku. Deti budú priamo natešené, keď zistia, koľko možností má taký vodný park. More bazénov. A tých toboganov! Verte, že nebudú chcieť domov. Deti potrebujú pohyb a na výlet na bicykli rozhodne nezabudnú. Vyjdite si na cyklotrase napríklad na bobovú dráhu. Alebo sa môžete prejsť do športového areálu, kde nájdete dopravné ihrisko, trampolíny, kurty, minigolf, bežecké trasy a veľa ďalšieho pre malých športovcov. Obľúbenou športovou atrakciou pre už väčšie deti sú tiež horolezecké steny.

Za históriou

Výlety za poznaním sú tiež veľmi žiadané, a to aj deťmi. Napríklad hrady opradené tajomstvom malých divákov priamo lákajú. Na hradoch bývajú cez leto aj programy určené deťom – rozprávkové divadelné predstavenia, rytierske turnaje, prehliadky s rozprávkovou bytosťou a pod.

Čo vy na to? Už viete kam s detmi? Ak stále tápate, môžete navštíviť tiež rôzne múzeá (mašiniek, rozprávok, strojov, traktorov) venované deťom a malých objaviteľov by mohol zaujímať aj medzi deťmi veľmi obľúbený Dinopark.

 

Prečítajte si ďalšie články na tému cestovanie s deťmi

 

 

 

 

 

Mohlo by Vás tiež zaujímať

One comment on “Slnečné dni sú tu! Hurá za výletmi!

  1. Pingback: S bábätkom do kempu – na čo sa pripraviť? | Blog Mimulo

Pridaj komentár

CzechSlovakia