Main menu

 

Tipy ako posilniť imunitu detí podľa ich znamení

1st feb 2017

Zima ako taká nie je moc veselé obdobie a ešte ku všetkému je to obdobie večných nachladení a chrípkových viróz našich detí, čo nám samozrejme k dobrej nálade neprispieva. Aj keď príznaky chrípky a prechladnutia sú podobné a obdobne sa liečia, tak prevencia je zložitá a stále sa na nej lekári nemôžu dohodnúť. Preto nezostáva než dať na doteraz najúčinnejšie „babské rady“, teda na klasickú prevenciu proti chrípke. Tiež práve preto, že chorobnosť i priebeh choroby je u každého z nás individuálny, a našich detí sa to týka predovšetkým. Je ťažké sa chrániť. Ale našli sme možnosť rozlíšiť prevenciu detí aspoň podľa typu ich povahových rysov, ktoré charakterizujú dané znamenie zverokruhu. Skutočne môžete veriť, že hviezdy aj uzdravujú alebo sa proste len pobavíte. To už záleží na vás.

Vodnár (20. januára – 18. februára)

U dieťaťa vodnára je dobré imunitný systém podporiť citrónovou alebo cibuľovú šťavou s medom a výborná polievka na imunitu pre malého vodnára je zeleninová s petržlenom. Doprajte mu tiež nejaké maškrtenie s vitamínmi, ak je dieťa už staršie, cmúľanie alebo želatínové cukríky.

Body s motívom vodnára si môžete pre svoje dieťatko zakúpiť v e-shope www.mimulo.sk.

Ryby (19. februára – 20. marca)

Rybičky sú doma vo vode, teda ich zdravie podporíte predovšetkým otužovaním, samozrejme primeraným podľa ich veku. A tiež plávaním. Alebo cesnakovou polievkou s veľkou dávkou cesnaku. Výborné pre malé rybičky sú tiež šípové či rakytníkové čaje.

Body s motívom ryby si môžete pre svoje dieťatko zakúpiť u nás v e-shope.

Baran (21. marca – 19. apríla)

Baránkovia sú veľkí tvrdohlavci, mali by cez celú zimu mať každý deň na desiatu jabĺčko, ktoré ich krásne prečistí a zbaví bolestí hlavy pri nástupe nachladnutí. Ich zdravé telo podporí zázvor v čaji či polievke a paprika im dodá poriadnu dávku sily, akú baránkovia potrebujú.

Body s motívom Barana si môžete pre svoje dieťatko zakúpiť v e-shope www.mimulo.sk.

Býk (20. apríla – 20. mája)

Pre býka je dôležitá na udržanie fyzickej rovnováhy sila krajiny, teda všetko čo je zo zeme, dopĺňa jeho energiu. Preto je pre býčiu obranyschopnosť vhodný beh a jedlá z mrkvy či šaláty z reďkoviek. Výborná je pre neho tiež dobre uvarená pórová polievka, ktorá okamžite zbaví býkov akéhokoľvek prechladnutia.

Body s motivou byka si môžete pre svoje dieťatko zakúpiť u nás v e-shope.

Blíženci (21. mája – 20. júna)

Pre toto vzdušné znamenie je výborným liekom práve vzduch, malým blížencom často vetrajte a chodievajte s nimi aj v zime na pravidelné prechádzky. Ich telo miluje soľné jaskyne, hory, jednoducho čistý vzduch. Avokádom či čerešňami im môžete spestriť jedálniček a vitamíny im vhodne obohatíte imunitný systém.

Body s motívom blíženca si môžete pre svoje dieťatko zakúpiť v e-shope www.mimulo.sk.

Rak (21. júna – 22. júla)

Račiky potrebujú pre ochranu svojho zdravia predovšetkým dostatočný spánok a rôznorodé cvičenie podľa ich možností. Deti by mali chodiť pravidelne plávať či na atletiku, gymnastiku a pod. Račia imunita miluje melón, paradajky, mango, ananás a kivi. Potrebujú viac vitamínu C ako ostatné znamenia, teda cibuľová šťava či polievka je tiež pre nich ideálna.

Body s motívom raka si môžete pre svoje dieťatko zakúpiť u nas v e-shope.

Lev (23. júla – 22. augusta)

Levíka ako slnečné znamenie najlepšie od chorôb ochráni všetko, čo ich pekne prehreje. Potrebujú pre svoje telíčka teda stále nejaký pohyb, zahrievacie vankúšiky, teplú obuv, ale aj isté teplé nápoje a potraviny, čo zahrejú, napríklad čaje z hrušky či zázvoru, jedlá na kari, oriešky a pod. Od baktérií, vírusov a ostatných nečistôt ich očistia semienka , grep a limetka. Kukurica a reďkovka sú pre nich tiež veľmi prospešné potraviny. Ale sú to tvory pohodlní, preto je dobré ich stravu obohacovať aj o doplnky potravy v podobe vitamínov v tabletkách alebo v nápojoch pre deti.

Body s motívom leva si môžete pre svoje dieťatko zakúpiť v e-shope www.mimulo.sk.

Panna (23. augusta – 22. septembra)

Panna je šetrné a opatrné znamenie. V zime by sa mali tiež deti v danom znamení vyhnúť zaťažujúcim aktivitám i jedlám. Musí sa na ne dať väčší pozor ako v iné obdobia a mali by jesť len zdravo. Pre ich imunitu sú prospešné mliečne výrobky a strukoviny. Tiež pokrmy s banánom či kokosom.

Body s motívom panny si môžete pre svoje dieťatko zakúpiť e nás v e-shope.

Váhy (23. septembra – 22. októbra)

Váhy bojujú celý život s rovnováhou, rovnako je to aj s ich zdravím, vždy je to tak napoly, preto potrebujú niečo, čo im pekne pomôže k harmónii. Upokojujúce aj liečivú silu má hrozno a veľmi prospešná je pre nich pravá horká čokoláda, v zime samozrejme aj v tekutom horúcom stave, keď sa osladí javorovým či agávovým sirupom, je ich fyzická aj psychická pohoda zaistená.

Body s motívom váh si môžete pre svoje dieťatko zakúpiť na www.mimulo.sk.

Škorpión (23. októbra – 21. novembra)

Malí škorpióni pre svoju psychickú i fyzickú potrebujú kombináciu vody s niečím ohnivým. Protichodné že? Asi ako samotné znamenie. Škorpióni sa potrebujú otužovať vo vode, ale musí to byť plávanie formou hry. Skvele sa tu opäť, pre dobrú fyzickú kondíciu, hodí zázvorový alebo šípkový čaj, cesnaková polievka a horká čokoláda s čili samozrejme sušeným a v malom množstve.

Body s motívom škorpióna si môžete pre svoje dieťatko zakúpiť na www.mimulo.sk.

Strelec (22. novembra – 21. decembra)

Strelcom, aj tým malým, sa odporúča v zime predovšetkým saunovanie. Ako ohnivé znamenia majú moc radi teplo, dokonca sa radi zapotia. Imunitu im zaistia mliečne výrobky a zdravo upravené mäso im skvele upraví črevnú mikroflóru.

Body s motívom strelca si môžete pre svoje dieťatko zakúpiť na www.mimulo.sk.

Kozorožec (22. decembra – 19. januára)

Kozorožcom hviezdy prisúdili zelenú farbu, preto veľmi príjemným zdrojom ich vitality je samozrejme zelené prostredie a zelená strava. Cez zimu by ste deťom Kozorožcom mali viac než inokedy ich stravu doplniť o petržlen, avokádo, hrozno a brokolicu (ktorá chráni aj pred rakovinou). Vhodné sú pre nich aj pistácie, zelené korenie (pre deti vo veľmi malom množstve) a zelená paprika.

Body s motívom kozorožca si môžete pre svoje dieťatko zakúpiť na www.mimulo.sk.

A ako pomáhate vlastnému imunitnému systému a imunite vašich detí vy? Podeľte sa s nami v poznámkach 🙂

Prečítajte si aj ďalšie články na tému imunita detí:

Pozrite sa tiež na veľký výber dojčenského obečenia a dojčenských potreb.

Mohlo by Vás tiež zaujímať

One comment on “Tipy ako posilniť imunitu detí podľa ich znamení

  1. Pingback: Perfektné riešenie pre zimné prechádzky | Blog Mimulo

Pridaj komentár

CzechSlovakia